Tenis. WTA Rzym: Katerina Siniakova pożegnała Andżelikę Kerber. Wygrane Markety Vondrousovej i Anett Kontaveit

Tylko 69 minut trwał mecz Andżeliki Kerber z Kateriną Siniakovą w turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Niemka zakończyła rywalizację na I rundzie. Swoje mecze wygrały Marketa Vondrousova i Anett Kontaveit.

Katerina Siniakova PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Katerina Siniakova
W US Open Andżelika Kerber (WTA 22) zanotowała pierwszy występ od styczniowego Australian Open. Z obu wielkoszlemowych turniejów odpadła w IV rundzie. W Rzymie tenisistki rozpoczęły przygotowania do Rolanda Garrosa, który z powodu pandemii koronawirusa został przeniesiony z wiosny na jesień (rozpocznie się 27 września). Kerber odpadła już po pierwszym meczu, przegrywając 3:6, 1:6 z Kateriną Siniakovą (WTA 61).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Czeszka uzyskała na 4:2. W drugiej partii prowadziła 5:0 i 40-0, ale zmarnowała trzy piłki meczowe. W siódmym gemie Siniakova odebrała Kerber podanie i awansowała do II rundy po 69 minutach. Niemka była górą w trzech wcześniejszych ich spotkaniach. Czeszka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans. W II rundzie zmierzy się z Rosjanką, Darią Kasatkiną lub Wierą Zwonariową.

Anett Kontaveit (WTA 21) pokonała 6:3, 7:6(1) Caroline Garcię (WTA 45). W drugim secie Francuzka z 3:5 doprowadziła do tie breaka, ale w nim zdobyła tylko punkt. W ciągu 98 minut popełniła dziewięć podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po siedem break pointów. Estonka obroniła pięć, a wykorzystała trzy.

Marketa Vondrousova (WTA 19) zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:4 Misaki Doi (WTA 80). Czeszka prowadziła 6:1, 4:1, by stracić pięć gemów z rzędu. Po czterech przełamaniach w trzecim secie był remis 2:2. Decydujący cios Vondrousova zadała przy 5:4, gdy odebrała Japonce podanie do zera. W ciągu dwóch godzin i 33 minut finalistka Rolanda Garrosa 2019 popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 19 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Arantxa Rus, pogromczyni Igi Świątek.

Polona Hercog (WTA 50) wygrała 4:6, 6:4, 6:1 z Kają Juvan (WTA 102) po dwóch godzinach i 20 minutach. Wyżej notowana Słowenka obroniła 11 z 15 break pointów i zamieniła na przełamanie siedem z 14 okazji. W II rundzie spotka się z Holenderką Kiki Bertens. Irina-Camelia Begu (WTA 77) pokonała 6:2, 6:2 Elisabettę Cocciaretto (WTA 128). W ciągu 84 minut Rumunka pięć razy odebrała podanie Włoszce.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)