Tenis. WTA Rzym: Simona Halep, Karolina Pliskova i Garbine Muguruza w ćwierćfinale. Odrodzenie Julii Putincewej

Rumunka Simona Halep pokonała Ukrainkę Dajanę Jastremską i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. W III rundzie seta nie straciły Czeszka Karolina Pliskova i Hiszpanka Garbine Muguruza.

Simona Halep PAP/EPA / KELLY BARNES / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 2) kontynuuje zwycięską serię. W lutym zdobyła tytuł w Dubaju, a miesiąc temu triumfowała w Pradze. W Rzymie odprawiła dwie rywalki i jest niepokonana od 11 meczów. W piątek wygrała 7:5, 6:4 z Dajaną Jastremską (WTA 29) i zameldowała się w ćwierćfinale.

W pierwszym secie Halep wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 87 minut meczu Rumunka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Z Jastremską zmierzyła się po raz pierwszy. Tenisistka z Konstancy w Rzymie grała w finale w 2017 i 2018 roku, za każdym razem ulegając Elinie Switolinie.

Karolina Pliskova (WTA 4) pokonała 6:4, 6:3 Annę Blinkową (WTA 65). W ciągu 78 minut Czeszka zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W II rundzie Australian Open 2017 Pliskova oddała Rosjance dwa gemy.

Garbine Muguruza (WTA 17) wygrała 6:4, 6:1 z Johanną Kontą (WTA 13). W trwającym 82 minuty spotkaniu Hiszpanka zaserwowała pięć asów i zgarnęła 27 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji. Muguruza wyszła na powadzenie 3-2 w bilansie meczów z Brytyjką. W ćwierćfinale Hiszpanka zagra z Wiktorią Azarenką.

Elise Mertens (WTA 20) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i zwyciężyła 6:4, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 86) w godzinę i 46 minut. Belgijka wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Po raz drugi w tym roku pokonała Czarnogórkę (6:2, 6:0 w I rundzie Australian Open). Kolejną jej rywalką będzie Pliskova.

Julia Putincewa (WTA 30) wygrała 4:6, 7:6(3), 6:2 z Jeleną Rybakiną (WTA 18). Niżej notowana Kazaszka odrodziła się ze stanu 4:6, 2:5. W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu wykorzystała sześć z 23 break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. W ćwierćfinale Putincewa zmierzy się z Halep.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Elise Mertens (Belgia, 11) - Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) 6:4, 6:4
Julia Putincewa (Kazachstan) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) 4:6, 7:6(3), 6:2