Tenis. ATP Hamburg: Stefanos Tsitsipas pokonał Cristiana Garina. Drugi z rzędu finał Andrieja Rublowa przy Rothenbaum

Stefanos Tsitsipas w trzech setach pokonał Cristiana Garina w półfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 500 w Hamburgu. O tytuł Grek zmierzy się z Andriejem Rublowem, dla którego to drugi z rzędu finał w tej imprezie.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Po trzech zwycięstwach bez straty seta nad rywalami operującymi jednoręcznym bekhendem (Danielem Evansem, Pablo Cuevasem i Dusanem Lajoviciem) w półfinale turnieju ATP w Hamburgu Stefanos Tsitsipas zmierzył się z przeciwnikiem grającym oburącz ze swojej prawej strony - Cristianem Garinem. Mecz z Chilijczykiem okazał się dla Greka o wiele bardziej wymagający niż poprzednie. Tenisista z Aten przegrał pierwszą partię w imprezie, ale po dwóch godzinach i kwadransie rywalizacji ostatecznie zwyciężył 7:5, 3:6, 6:4.

- Jestem szczęśliwy, że mogę pokazywać dobry tenis w tak pięknym mieście - mówił, cytowany przez atptour.com, Tsitsipas, który w sobotę zapisał na swoim koncie 12 asów, trzy przełamania i 36 zagrań kończących - Podczas meczu czułem dużo nerwów. To był wyrównany pojedynek, ale w końcówce wykorzystałem swoje atuty. Kluczowe było przełamanie, jakie wywalczyłem w połowie trzeciego seta - analizował.

Dla 22-letniego Tsitsipasa to 12. w karierze finał w głównym cyklu. W tym roku o mistrzostwo zagra po raz trzeci (zwyciężył w Marsylii, a przegrał w Dubaju). Jak dotychczas zdobył pięć tytułów.

Finałowym rywalem rozstawionego z numerem drugim Tsitsipasa będzie Andriej Rublow, który w sobotę pokonał 6:4, 6:2 Caspera Ruuda. - Mecz był naprawdę trudny. Rozegraliśmy wiele długich wymian. Równo dobrze mógł się zakończyć wynikiem 6:4, 6:2 dla Caspera, ale w najważniejszych momentach byłem lepszy - skomentował Rosjanin (cztery asy, pięć breaków i 26 uderzeń wygrywających).

Tym samym Rublow drugi raz z rzędu wystąpi w decydującym spotkaniu turnieju na kortach am Rothenbaum (przed rokiem przegrał z Nikołozem Basilaszwilim). Ogółem dla tenisisty z Moskwy to siódmy finał, w którym będzie mógł zdobyć piąty tytuł, a drugi w obecnym sezonie (w styczniu zwyciężył w Dosze i w Adelajdzie).

Niedzielny mecz (początek o godz. 12:00) będzie trzecim oficjalnym pojedynkiem pomiędzy Tsitsipasem a Rublowem. Bilans jest remisowy. W listopadzie 2018 roku w ATP Next Gen Finals lepszy był Grek, a w sierpniu 2019 w US Open górą okazał się Rosjanin.