Tenis. Roland Garros: polski poniedziałek w Paryżu. Zagrają Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Iga Świątek i Magda Linette

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

W drugim dniu Rolanda Garrosa 2020 zaprezentują się wszyscy polscy singliści. Na paryskiej mączce zagrają Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Iga Świątek i Magda Linette.

Jako pierwsza do rywalizacji powinna przystąpić w poniedziałek Iga Świątek. 19-latka z Raszyna spotka się z Marketą Vondrousovą w drugim meczu od godz. 11:00 na korcie 7. Polka dotarła w zeszłym roku do IV rundy, a Czeszka przegrała w finale z Ashleigh Barty. Zanim obie panie wyjdą na ten obiekt, zagrają na nim Francuzi Hugo Gaston i Maxime Janvier.

Kamil Majchrzak dostąpi w poniedziałek zaszczytu rywalizowania na trzeciej co do ważności arenie, korcie Simonne Mathieu. Przeciwnikiem piotrkowianina w trzecim pojedynku od godz. 11:00 będzie Karen Chaczanow. Rosjanin to ćwierćfinalista Rolanda Garrosa 2019. Polak debiutuje w paryskim turnieju wielkoszlemowym. Przed Majchrzakiem i Chaczanowem odbędą się jeszcze po jednym meczu singla pań i panów.

Najlepszy obecnie polski tenisista, Hubert Hurkacz, zamknie poniedziałkowe zmagania na korcie 13. Wrocławianin spotka się z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem, którego pokonał w Paryżu dwa lata temu. Zanim panowie zmierzą się po raz drugi, odbędą się dwa mecze singla kobiet i jeden pojedynek mężczyzn.

Na korcie 4 poniedziałkowe gry zamknie Magda Linette. Poznanianka spotka się z młodą Kanadyjką Leylah Annie Fernandez w czwartym meczu od godz. 11:00. Panie będą musiały uzbroić się w cierpliwość, bo przed nimi odbędzie się jeszcze singiel kobiet i dwa single mężczyzn.

Plan gier na poniedziałek jest dostępny tutaj. Pozostałe mecze I rundy zostaną rozegrane we wtorek. Wtedy do rywalizacji przystąpi m.in. Serb Novak Djoković.

Poniedziałkowe mecze Polaków w Roland Garros 2020: Iga Świątek - Marketa Vondrousova, 2. mecz od godz. 11:00 na korcie 7 Magda Linette - Leylah Fernandez, 4. mecz od godz. 11:00 na korcie 4 Kamil Majchrzak - Karen Chaczanow, 3. mecz od godz. 11:00 na korcie Simonne Mathieu Hubert Hurkacz - Tennys Sandgren, 4. mecz od godz. 11:00 na korcie 13

Zobacz także: Roland Garros: Iga Świątek zagra z ubiegłoroczną finalistką Roland Garros: Hubert Hurkacz znów spotka się z Tennysem Sandgrenem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: czas się dla niej zatrzymał. Piękna tenisistka

Źródło artykułu: