Tenis. Roland Garros: Novak Djoković zaimponował pod dachem. Pewne zwycięstwa Matteo Berrettiniego i Kevina Andersona

Novak Djoković w imponującym stylu pokonał Mikaela Ymera w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu wielkoszlemowego Roland Garros 2020. We wtorek do 1/32 finału awansowali także Matteo Berrettini, Kevin Anderson i Cristian Garin.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Novak Djoković
Mam nadzieję, że będę w stanie zdobyć tytuł. Życzę sobie tego i jestem bardzo zmotywowany - powiedział Novak Djoković przed startem Roland Garros 2020. Rywalizację o drugi triumf w Paryżu zwycięzca tego turnieju z 2016 roku rozpoczął we wtorek. W znakomitym stylu. W rozgrywanym przy zasuniętym dachu na korcie Philippe'a Chatriera pojedynku I rundy zdeklasował Mikaela Ymera.

Pierwszego seta Djoković wygrał 6:0 w 20 minut, prezentując mistrzowską grę i popełniając zaledwie jeden niewymuszony błąd. W drugim pomyłek pojawiło się więcej, to i wynik dla Serba był mniej imponujący - "tylko" 6:2. Z kolei w trzeciej partii tenisista z Belgradu wykazał się znakomitym finiszem i od stanu 3:3 nie stracił żadnego gema.

W ciągu 98 minut gry Djoković zaserwował dwa asy, przy własnym podaniu zdobył 40 z 58 rozegranych punktów, dwa razy został przełamany, wykorzystał dziewięć z 11 break pointów, posłał 32 zagrania kończące i łącznie zdobył 84 punkty, o 38 więcej od Ymera. W II rundzie najwyżej rozstawiony Serb zmierzy się z Ricardasem Berankisem. Litwin poradził sobie z Hugo Dellienem.

Bardzo łatwe zwycięstwo we wtorek wywalczył też Matteo Berrettini. Włoch w 108 minut ograł 6:3, 6:1, 6:3 Vaska Pospisila, zapisując na swoim koncie cztery asy, sześć przełamań i 22 uderzenia wygrywające. - Myślę, że wywierałem na nim dużą presję, dobrze serwowałem, returnowałem oraz poruszałem się po korcie. Czułem się pewnie, choć trzeci set był trudny - powiedział rozstawiony z numerem siódmym Berrettini, który w II rundzie zagra z Lloydem Harrisem. Afrykaner wyeliminował Alexeia Popyrina.

Kevin Anderson nigdy nie przepadał za grą na kortach ziemnych, lecz rywalizację w Roland Garros 2020 rozpoczął od pewnej wygranej (6:2, 6:3, 6:4) nad znakomicie czującym się na tej nawierzchni Laslo Djere. W 1/32 finału Afrykaner zmierzy się z kolejnym Serbem, Dusanem Lajoviciem. Belgradczyk, turniejowa "22", ograł Gianlukę Magera.

Oznaczony numerem 20. Cristian Garin w czterech setach wygrał z doświadczonym Philippem Kohlschreiberem. W 1/32 finału Chilijczyk zagra z Markiem Polmansem. Australijczyk, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, pokonał Ugo Humberta. W II rundzie zameldował się też Alejandro Davidovich, który okazał się lepszy od Harolda Mayota, posiadacza dzikiej karty.

Ricardas Berankis (Litwa) - Hugo Dellien (Boliwia) 6:1, 6:4, 6:4
Lloyd Harris (RPA) - Alexei Popyrin (Australia) 6:4, 6:4, 7:6(7)
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Harold Mayot (Francja, WC) 7:6(5), 6:3, 7:5
Marc Polmans (Australia, LL) - Ugo Humbert (Francja) 6:2, 6:2, 3:6, 6:3