Tenis. Roland Garros: szybki awans Kiki Bertens. Martina Trevisan górą w dreszczowcu z Marią Sakkari

Holenderka Kiki Bertens w niespełna godzinę pokonała Czeszkę Katerinę Siniakovą w III rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020. Włoszka Martina Trevisan obroniła dwie piłki meczowe i wyeliminowała Greczynkę Marię Sakkari.

Kiki Bertens PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W środę Kiki Bertens (WTA 8) obroniła piłkę meczową i wyeliminowała Włoszkę Sarę Errani. Po tym spotkaniu Holenderka opuszczała kort na wózku inwalidzkim. Dwa dni później pokonała 6:2, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 61) w 58 minut i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Czeszką.

Bertens zgarnęła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu okazji na przełamanie. Holenderka posłała 18 kończących uderzeń i popełniła 13 niewymuszonych błędów. Siniakovej zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Czeszka w 2018 roku odniosła deblowe triumfy w Rolandzie Garrosie i Wimbledonie. W singlu jej najlepszym wielkoszlemowym rezultatem jest IV runda, którą osiągnęła w ubiegłym sezonie w Paryżu. Również Bertens w stolicy Francji zanotowała życiowy start w turnieju tej rangi. W jej przypadku jest to półfinał z 2016 roku. Holenderka może się jeszcze pochwalić ćwierćfinałem Wimbledonu 2018.

Kolejną rywalką Bertens będzie Martina Trevisan (WTA 159), która zwyciężyła 1:6, 7:6(6), 6:3 Marię Sakkari (WTA 24). W niezwykle emocjonującym drugim secie Greczynka obroniła dwie piłki setowe i z 2:5 doprowadziła do tie-breaka. W nim zmarnowała dwie piłki meczowe i od 6-4 straciła cztery punkty z rzędu. Decydującą odsłonę Sakkari rozpoczęła od przełamania, ale sześć z ośmiu kolejnych gemów padło łupem Włoszki.

W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu Trevisan wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów, a Sakkari na przełamanie zamieniła dziewięć z 20 okazji. Włoszce naliczono 15 kończących uderzeń i 30 niewymuszonych błędów. Greczynka miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 48 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Sakkari w tym roku doszła do IV rundy Australian Open i US Open. Są to jej najlepsze wielkoszlemowe rezultaty. Trevisan w poprzednich dniach wyeliminowała swoją rodaczkę Camilę Giorgi i Amerykankę Cori Gauff. Włoszka po raz pierwszy uczestniczy w Rolandzie Garrosie. Jej wielkoszlemowy debiut miał miejsce w tegorocznym Australian Open (odpadła w I rundzie).

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kiki Bertens awansuje do ćwierćfinału?