Tenis. Roland Garros: Alexander Zverev i Diego Schwartzman w 1/8 finału. Życiowy sukces 19-letniego Jannika Sinnera

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Marco Cecchinato w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu Roland Garros 2020. Do 1/8 finału awansowali też Diego Schwartzman i Jannik Sinner, dla którego to życiowy wynik w Wielkim Szlemie.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Po bardzo przeciętnym, wygranym dopiero w pięciu setach, meczu z Pierre'em-Huguesem Herbertem, w piątek Alexander Zverev zaprezentował się o wiele lepiej. W spotkaniu III rundy Roland Garros 2020 przeciw Marco Cecchinato Niemiec świetnie korzystał ze swoich atutów - skutecznie serwował, był agresywniejszy niż przed dwoma dniami, wykorzystał też przewagę fizyczną, jaką miał nad swoim rywalem i dzięki temu pokonał włoskiego kwalifikanta 6:1, 7:5, 6:3.

- W środę wygrałem z Herbertem, lecz nie byłem z siebie zadowolony. Teraz jestem usatysfakcjonowany ze swojej gry. Jednak wiem, że z każdą rundą muszę grać lepiej, bo inaczej nie będę miał szans - skomentował, cytowany przez atptour.com, Zverev, który w ciągu 107 minut pojedynku zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 54 z 75 rozegranych punktów, uzyskał sześć przełamań i posłał 31 uderzeń kończących.

W 1/8 finału rozstawiony z numerem szóstym Niemiec zmierzy się z Jannikiem Sinnerem. - On gra imponująco i ma wielką siłę - powiedział o najbliższym rywalu. 19-letni Włoch w piątek bez straty partii okazał się lepszy od Federico Corii i wywalczył pierwszy w karierze awans do IV rundy turnieju Wielkiego Szlema.

Z dobrej strony przy światłach jupiterów na obiektach Rolanda Garrosa zaprezentował się również Diego Schwartzman. Oznaczony numerem 12. Argentyńczyk po dwóch godzinach i 37 minutach rywalizacji wygrał 7:6(3), 6:3, 6:3 z Norbertem Gombosem.

Schwartzman, który w piątek zapisał na swoim koncie jednego asa, siedem przełamań i 17 zagrań wygrywających, w walce o drugi w karierze awans do ćwierćfinału paryskiego turnieju (poprzedni uzyskał w 2018 roku), zagra z Lorenzo Sonego.