Tenis. Roland Garros. Sofia Kenin pogratulowała Idze Świątek

- To był świetny mecz - zwróciła się do Igi Świątek Sofia Kenin po finale singla Roland Garros. Amerykanka nie dała rady Polce, która wygrała w dwóch setach 6:4, 6:1.

Tomasz Skrzypczyński
Sofia Kenin Getty Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
Trwa fantastyczna seria polskiego sportu. Po sukcesach piłkarskich w osobie Roberta Lewandowskiego czy MMA, gdzie tytuł UFC zdobył Jan Błachowicz, nadszedł czas na tenis. I to w jakim stylu!

W sobotę zaledwie 19-letnia Iga Świątek odniosła gigantyczny sukces, wygrywając wielkoszlemowy Roland Garros.

Gdy Polka odbierała gratulacje za wielkie zwycięstwo, jej rywalka nie potrafiła ukryć łez smutku. Przypomnijmy, że w trakcie drugiego seta Amerykanka wzięła przerwę medyczną i dawała do zrozumienia, że nie wszystko z jej zdrowiem jest w porządku.

Po odebraniu pucharu przez Świątek, Sofia Kenin pogratulowała naszej rodaczce.

- Znakomity turniej, to był świetny mecz - zwróciła się krótko do Polki mająca rosyjskie pochodzenie tenisistka.

Iga Świątek jest pierwszą polską tenisistką w historii, która wygrała turniej Wielkiego Szlema. W erze Open do finału raz dotarła jedynie Agnieszka Radwańska.

Za wygranie Rolanda Garrosa 2020 Świątek otrzyma 2000 punktów do rankingu WTA. Dzięki temu przesunie się w poniedziałek z 54. na 17. pozycję. Nasza zdolna zawodniczka po raz pierwszy w karierze znajdzie się tak wysoko.

Wyżej od niej była klasyfikowana tylko jedna Polka - Agnieszka Radwańska, która była drugą rakietą globu.