Tenis. ATP Kolonia: Fernando Verdasco pokonał Andy'ego Murraya. W środę zagrają Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot

Fernando Verdasco w dwóch setach pokonał Andy'ego Murraya w hicie I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii. W środę wystąpi dwóch Polaków - Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot, który powalczy w deblu.

Marcin Motyka
Fernando Verdasco Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Fernando Verdasco
Nieczęsto zdarza się, by już w I rundzie turnieju rangi ATP 250 spotkali się dwaj tak znani tenisiści. Może i Andy Murray oraz Fernando Verdasco są aktualnie dalecy od optymalnej dyspozycji, ale to wciąż gracze o uznanej klasie i renomie. We wtorkowym pojedynku I rundy imprezy w Kolonii więcej przebłysków dawnej formy miał Hiszpan i dzięki temu zwyciężył 6:4, 6:4.

Dla Verdasco to trzecie z rzędu zwycięstwo nad Murrayem, a łącznie czwarte w ich 17. starciu w głównym cyklu. Pokonując Szkota, 36-latek z Madrytu wygrał pierwszy mecz swój pierwszy mecz rangi ATP Tour od 23 stycznia, gdy w Australian Open okazał się lepszy od Nikołoza Basilaszwilego.

- To dla mnie ważne zwycięstwo z wielu powodów. Przez lata rozegraliśmy wiele wspaniałych batalii, a gra z kimś takim zawsze jest dużym wyzwaniem i motywacją - mówił, cytowany przez atptour.com, Verdasco, który w II rundzie zmierzy się z najwyżej rozstawionym Alexandrem Zverevem. - To będzie dobry mecz. Postaram się dać z siebie wszystko - dodał Hiszpan.

Oznaczony numerem ósmym Marin Cilić pokonał 6:2, 4:6, 6:3 "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, Marcosa Girona, grającego w zastępstwie zmagającego się z kontuzją pleców Ricardasa Berankisa. - Był trudnym rywalem. Musiałem twardo walczyć, zwłaszcza w trzecim secie - powiedział Cilić, który w II rundzie stanie naprzeciw Alejandro Davidovicha. Hiszpan wyeliminował Emila Ruusuvuoriego.

Gilles Simon w pięć kwadransów oddał tylko trzy gemy Martonowi Fucsovicsowi i w 1/8 finału zagra z rozstawionym z numerem drugim Roberto Bautistą. Oznaczony "trójką" Felix Auger-Aliassime w II rundzie zmierzy się z Henrim Laaksonenem, który po tie breaku decydującego seta ograł Daniela Altmaiera. Z kolei Lloyd Harris wygrał z Kyle'em Edmundem, a jego kolejnym rywalem będzie Steve Johnson.

W środę w Kolonii czekają nas dwa polskie akcenty. Nie wcześniej niż o godz. 17:30 na głównej arenie Hubert Hurkacz zagra w II rundzie z Mischą Zverevem. Z kolei o 14:00 na korcie nr 1 rywalizację w deblu rozpocznie Łukasz Kubot. Lubinianin i partnerujący mu Brazylijczyk Marcelo Melo zmierzą się z kanadyjsko-szwedzkim duetem Felix Auger-Aliassime / Robert Lindstedt.

The bett1HULKS Indoors, Kolonia (Niemcy)