Tenis. ATP Petersburg: wygrane Andrieja Rublowa i Karena Chaczanowa. Milos Raonić w II rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Andriej Rublow
PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Rosjanie Andriej Rublow i Karen Chaczanow zameldowali się w II rundzie turnieju ATP Tour 500 w Petersburgu. Awans wywalczył Kanadyjczyk Milos Raonić.

We wtorek w Petersburgu odbyło się sześć meczów w singlu. Zaprezentowali się dwaj reprezentanci gospodarzy. Andriej Rublow (ATP 10) pokonał 6:2, 6:4 Vaska Pospisila (ATP 79). W ciągu 78 minut Rosjanin zdobył 26 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił trzy z czterech break pointów, a sam zamienił na przełamanie cztery z 13 szans. Kolejnym rywalem Rublowa będzie Ugo Humbert lub Paweł Kotow.

Karen Chaczanow (ATP 17) wygrał 6:4, 6:4 z Jamesa Duckwortha (ATP 93). W trwającym 77 minut meczu Rosjanin wykorzystał trzy z sześciu break pointów i zgarnął 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się ze swoim rodakiem Asłana Karacewa.

Milos Raonić (ATP 21) pokonał 7:6(5), 6:1 Jeffreya Johna Wolfa (ATP 123). Kanadyjczyk obronił pięć piłek setowych w 10. gemie pierwszego seta. W ciągu godziny i 40 minut odparł pięć break pointów i uzyskał dwa przełamania. O ćwierćfinał Raonić zagra z Kazachem Aleksandrem Bublikiem.

Borna Corić (ATP 27) wygrał 6:3, 7:6(2) z Feliciano Lopezem (ATP 60). W trwającym 96 minut meczu Chorwat nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam spożytkował dwie z pięciu szans na przełamanie. Zaserwował 12 asów (jego rywal miał o jednego więcej) i zgarnął 33 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Miomir Kecmanović (ATP 41) zwyciężył 6:3, 7:6(7) Miomira Kecmanovicia (ATP 88). W drugim secie Serb zmarnował trzy piłki meczowe w 12. gemie, a w tie breaku obronił trzy setbole przy 3-6. W ciągu 96 minut zamienił na przełamanie trzy z czterech szans. Ilja Iwaszka (ATP 141) wrócił z 2:4 w drugiej partii i pokonał 6:3, 7:6(6) Adriana Mannarino (ATP 39) po dwóch godzinach i dwóch minutach.

St. Petersburg Open, Petersburg (Rosja) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,243 mln dolarów wtorek, 13 października

I runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 3) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:2, 6:4 Karen Chaczanow (Rosja, 4) - James Duckworth (Australia) 6:4, 6:4 Milos Raonić (Kanada, 6) - Jeffrey John Wolf (USA, Q) 7:6(5), 6:1 Borna Corić (Chorwacja, 7) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:3, 7:6(2) Miomir Kecmanović (Serbia) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3, 7:6(7) Ilja Iwaszka (Białoruś, Q) - Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 7:6(6)

Zobacz także: ATP Sardynia: Marco Cecchinato obronił piłkę meczową. Awans Lorenzo Sonego ATP Finals: Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev kolejnymi uczestnikami turnieju w Londynie

Czy Karen Chaczanow awansuje do ćwierćfinału?