Tenis. ATP Kolonia: genialne zagranie Roberto Bautisty. Hubert Hurkacz nie mógł nic zrobić (wideo)

Roberto Bautista pokonał Huberta Hurkacza w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii. Ozdobą spotkania była akcja, w której Hiszpan zdobył punkt tzw. "tweenerem".

Marcin Motyka
mecz Roberto Bautista - Hubert Hurkacz Materiały prasowe / TennisTV / Na zdjęciu: mecz Roberto Bautista - Hubert Hurkacz
Piątkowy mecz ćwierćfinałowy turnieju ATP w Kolonii pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Roberto Bautistą obfitował w wspaniałe zagrania. Obaj tenisiści starali się grać kreatywnie, często zmieniali rytm akcji, atakowali przy siatce i stosowali zaskakujące rozwiązania.

Ozdobą spotkania była wymiana z dziewiątego gema. Wówczas Bautista, odgrywając półwoleja zagranego przez Hurkacza, minął Polaka tzw. "tweenerem", czyli uderzeniem piłki pomiędzy nogami, będąc plecami do siatki.

Bautista i Hurkacz dali w piątek prawdziwe show, prezentując tenis na znakomitym poziomie. Ostatecznie, po dwuipółgodzinnej batalii, Hiszpan zwyciężył 7:6(4), 5:7, 6:0.

- Było naprawdę trudno - przyznał 32-latek z Castellon, cytowany przez atptour.com. - On szedł do ataku po swoich uderzeniach. Ja miałem wiele szans w drugim secie, ale niestety musiałem rozgrywać trzeciego.

- Od początku chciałem grać z dużą intensywnością i być agresywnym. Myślę, że na początku trzeciego seta bardzo dobrze się spisałem. Dzięki temu wygrałem - dodał Hiszpan, który o finał imprezy The Bett1HULKS Indoors zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em.

ATP Petersburg: Denis Shapovalov wygrał ze Stanem Wawrinką. O finał zagra z Andriejem Rublowem

Czy Roberto Bautista awansuje do finału?