Tenis. ATP Kolonia: Steve Johnson za szóstą próbą pokonał Marina Cilicia. Yoshihito Nishioka obronił 14 break pointów

Steve Johnson pokonał Marina Cilicia w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii, ogrywając Chorwata pierwszy raz w szóstej konfrontacji. Yoshihiito Nishihoka obronił 14 break pointów z meczu z Kyle'em Edmundem.

Marcin Motyka
Steve Johnson Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Steve Johnson
W pięciu poprzednich pojedynkach z Marinem Ciliciem Steve Johnson zdobył zaledwie jednego seta. W szóstym wreszcie znalazł sposób na pokonanie Chorwata. W poniedziałkowym meczu I rundy drugiego turnieju ATP w Kolonii Amerykanin wygrał z rozstawionym z numerem dziewiątym Chorwatem 7:6(3), 6:4.

- Marin jest niesamowitym tenisistą - mówił, cytowany przez atptour.com, Johnson, który w poniedziałek zaserwował 11 asów i uzyskał jedne przełamanie. - Ale dokonałem pewnych poprawek w swojej grze. Sądziłem, że muszę być bardziej agresywny. Dobrze serwowałem i to było kluczowe - dodał.

Oznaczony numerem ósmym Adrian Mannarino w 61 minut oddał tylko cztery gemy "szczęśliwemu przegranemu" z eliminacji, Alexeiowi Popyrinowi. W 1/8 finału Francuz zmierzy się z Miomirem Kecmanoviciem. Serb w trzech partiach okazał się lepszy od innego "lucky losera", Sumita Nagala.

Yoshihito Nishioka zdobył siedem końcowych gemów z rzędu i nadspodziewanie łatwo (6:4, 6:0) pokonał Kyle'a Edmunda. Japończyk w ciągu 86 minut rywalizacji nie dał się przełamać i obronił aż 14 break pointów, a sam czterokrotnie odebrał podanie Brytyjczykowi.

Rozstawiony z numerem trzecim Denis Shapovalov zmagania w bett1HULKS Championship rozpocznie meczem z Gillesem Simonem, który wyeliminował Jordana Thompsona. Z kolei oznaczony "piątką" Felix Auger-Aliassime, finalista zeszłotygodniowej imprezy w Kolonii, w II rundzie powalczy z Jegorem Gerasimowem. Białoruski kwalifikant rozgromił 6:1, 6:0 Daniela Altmaiera, posiadacza dzikiej karty.

bett1HULKS Championship, Kolonia (Niemcy)