Tenis. Challenger Stambuł: Jan Zieliński i Hunter Reese wrócili do wygrywania. Awansowali do ćwierćfinału debla

Jan Zieliński i Hunter Reese udanie rozpoczęli występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w tureckim Stambule. Polak i Amerykanin awansowali we wtorek do ćwierćfinału debla.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Pod koniec września Jan Zieliński i Hunter Reese po raz pierwszy wystartowali razem w zawodach i bez straty seta wygrali challengera na rumuńskiej mączce w Sybinie. W zeszłym tygodniu bez powodzenia zagrali w hiszpańskim Alicante, gdzie odpadli już w I rundzie.

Zieliński i Reese przenieśli się do Stambułu, gdzie obywa się turniej ATP Challenger Tour o puli nagród 104,1 tys. dolarów na kortach twardych. We wtorek na ich drodze stanęli Brazylijczycy Rafael Matos i Felipe Meligeni Rodrigues Alves.

W pierwszym secie polsko-amerykański duet trzykrotnie przełamał serwis rywali i tylko raz stracił podanie, dlatego zwyciężył 6:1. W drugiej partii Brazylijczycy poprawili się, a w 10. gemie zdobyli kluczowego breaka przy podaniu Reese'a.

W takiej sytuacji o zwycięstwie w meczu zdecydował mistrzowski tie break. Po 73 minutach Zieliński i jego partner wygrali ostatecznie 6:1, 4:6, 10-7 i zameldowali się w ćwierćfinale. W czwartek ich przeciwnikami będą Ukraińcy Denis Mołczanow i Serhij Stachowski.

Istanbul Challenger TED Open, Stambuł (Turcja)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 104,1 tys. dolarów
wtorek, 20 października

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska) / Hunter Reese (USA) - Rafael Matos (Brazylia) / Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Brazylia) 6:1, 4:6, 10-7

Czy Jan Zieliński i Hunter Reese awansują do półfinału?