Tenis. ATP Kolonia: Alexander Zverev zaczął walkę o dublet. Trudna przeprawa Felixa Augera-Aliassime'a

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w trzech setach pokonał Johna Millmana w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii. Bardzo trudną przeprawę w środę miał Felix Auger-Aliassime.

W niedzielę Alexander Zverev wygrał pierwszy turniej ATP w Kolonii. W środę rozpoczął zmagania w drugim. Walkę o dublet w Nadrenii Północnej-Westfalii zainaugurował od zwycięstwa 6:0, 3:6, 6:3 nad Johnem Millmanem, w ciągu 115 minut gry zapisując na swoim koncie pięć asów i cztery przełamania.

- John to ktoś, kto pokonywał już czołowych tenisistów świata. W pierwszym secie zagrałem bezbłędnie, ale potem straciłem koncentrację i mecz się odmienił. Miałem kiepski dzień, jeśli chodzi o serwis, ale jakoś wygrałem - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Zverev, który w II rundzie zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz, turniejowa "ósemka", wyeliminował Miomira Kecmanovicia.

Bardzo trudną przeprawę miał natomiast finalista z zeszłego tygodnia, Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk potrzebował tie breaka trzeciego seta oraz dwóch godzin i 45 minut, by uporać się z kwalifikantem Jegorem Gerasimowem. Rozstawiony z "piątką" Auger-Aliassime był o kilka punktów od porażki, ale ostatecznie zwyciężył 4:6, 7:6(2), 7:6(4).

W ćwierćfinale zameldował się już także Alejandro Davidovich. Hiszpan wygrał 7:6(3), 6:3 ze Steve'em Johnsonem. W ciągu 94 minut spotkania 21-latek z Malagi zaserwował jednego asa i wykorzystał trzy z ośmiu break pointów.

Oznaczony numerem siódmym Jan-Lennard Struff w zaległym meczu I rundy w niespełna godzinę pokonał 6:3, 6:1 Marco Cecchinato. Niemiec, który w środę ani razu nie dał się przełamać, a sam czterokrotnie odebrał serwis Włochowi, w 1/8 finału zmierzy się z Yoshihito Nishioką.

Bett1HULKS Championship, Kolonia (Niemcy) ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 325,6 tys. euro środa, 21 października

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 1) - John Millman (Australia) 6:0, 3:6, 6:3 Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) - Jegor Gerasimow (Białoruś, Q) 4:6, 7:6(2), 7:6(4) Adrian Mannarino (Francja, 8) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 6:3 Alejandro Davidovich (Hiszpania) - Steve Johnson (USA) 7:6(3), 6:3

I runda gry pojedynczej:

Jan-Lennard Struff (Niemcy, 7) - Marco Cecchinato (Włochy, SE) 6:3, 6:1

Challenger Ismaning: Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez wygranej w turnieju debla