Tenis. Challenger Ismaning: Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez wygranej w turnieju debla

Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez powodzenia startowali w turnieju debla halowych zawodów ATP Challenger Tour o puli nagród 44,8 tys. euro na kortach dywanowych w niemieckiej miejscowości Ismaning.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W zeszłym roku Karol Drzewiecki i Szymon Walków zadebiutowali w Wolffkran Open i zdołali wygrać jeden mecz. Tym razem nie udało się Polakom tego dokonać, bo na ich drodze skutecznie stanęli już w I rundzie Jamie Cerretani i Tristan-Samuel Weissborn.

Partia otwarcia pewnie padła łupem Amerykanina i Austriaka. Zdobyli oni przełamania w trzecim i piątym gemie, dzięki czemu zamknęli seta wynikiem 6:2. Nasi reprezentanci nie dali się za to zaskoczyć w drugiej odsłonie. Zaatakowali w 10. gemie i wygrali piłkę przy stanie po 40 na wagę seta.

O zwycięstwie decydował więc super tie break. W rozgrywce tej Cerretani i Weissborn przycisnęli po drugiej zmianie stron. Wygrali wówczas trzy punkty z rzędu, lecz nie wykorzystali żadnej z trzech piłek meczowych. Amerykańsko-austriacki duet miał jednak kolejne okazje po następnej zmianie stron i zdołał wygrać 69-minutowy mecz 6:2, 4:6, 12-10.

Drzewiecki i Walków nie zagrają zatem w drugim z rzędu ćwierćfinale zawodów w Ismaningu. A mieliby wielką szansę na półfinał, bowiem ich przeciwnikami byliby grający z dziką kartą Niemcy Jakob Schnaitter i Michael Weindl, którzy nie są nawet notowani w rankingu deblistów.

Wolffkran Open, Ismaning (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort dywanowy w hali, pula nagród 44,8 tys. euro
środa, 21 października

I runda gry podwójnej:

Jamie Cerretani (USA, 3) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria, 3) - Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) 6:2, 4:6, 12-10

Czy Karol Drzewiecki i Szymon Walków awansują do Top 100 rankingu deblistów?