Tenis. WTA Ostrawa: Karolina Pliskova wyeliminowana przez Weronikę Kudermetową. Awans Jennifer Brady

Karolina Pliskova przegrała z Weroniką Kudermetową w II rundzie halowego turnieju WTA Premier w Ostrawie. Do ćwierćfinału awansowała Jennifer Brady, która pokonała Darię Kasatkinę.

Karolina Pliskova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 6) w Ostrawie miała wolny los i do gry przystąpiła od II rundy. W czwartek pożegnała się z turniejem. Czeszka uległa 6:4, 4:6, 3:6 Weronice Kudermetowej (WTA 47). Rosjanka po raz drugi w tym roku pokonała Pliskovą (Nowy Jork) i odniosła czwarte zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

W pierwszym secie Pliskova uzyskała przełamanie na 3:2 i nie oddała przewagi. W drugiej partii wykorzystała break pointa na 2:1, ale przegrała pięć z siedmiu kolejnych gemów. W decydującej odsłonie Czeszka z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale końcówka należała do Kudermetowej.

W trwającym godzinę i 56 minut meczu Rosjanka zaserwowała 10 asów i zdobyła 43 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła sześć z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Kudermetowa osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie. W styczniu w Hobart awansowała do półfinału.

- To był nasz drugi mecz w tym roku i pokonałam ją dwa razy. Myślę, że to było dobre spotkanie z mojej strony. Próbowałam uderzać każdą piłkę, korzystać z mojego serwisu i zachować spokój po przegraniu pierwszego seta. Byłam bardziej skoncentrowana. Może za bardzo spieszyłam się w pierwszej partii, ale później starałam się myśleć o tym, co powinnam zrobić i czego mogę się spodziewać. Sądzę, że to był klucz do meczu - cytuje Kudermetową portal wtatennis.com.

Kolejną rywalką Kudermetowej będzie Jennifer Brady (WTA 26), która pokonała 7:5, 6:2 Darię Kasatkinę (WTA 75). W pierwszym secie Amerykanka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła dwie piłki setowe. W ciągu godziny i 46 minut wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 528,5 tys. dolarów
czwartek, 22 października

II runda gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 4:6, 6:4, 6:3
Jennifer Brady (USA) - Daria Kasatkina (Rosja, Q) 7:5, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)