Tenis. WTA Ostrawa: odrodzona Aryna Sabalenka lepsza od Cori Gauff. Ons Jabeur odprawiła Jelenę Ostapenko

Białorusinka Aryna Sabalenka wróciła ze stanu 2:5 w trzecim secie i pokonała Amerykankę Cori Gauff w II rundzie turnieju WTA Premier w Ostrawie. Tunezyjka Ons Jabeur wygrała z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W czwartek w Ostrawie w ćwierćfinale zameldowały się Aryna Sabalenka  (WTA 12), Elise Mertens (WTA 21) i Ons Jabeur (WTA 32). Najwięcej emocji było w meczu Białorusinki z Cori Gauff (WTA 55). Tenisistka z Mińska odrodziła się z 2:5 w trzecim secie i wygrała 1:6, 7:5, 7:6(2). Sabalenka wzięła na 16-letniej Amerykance rewanż za porażkę poniesioną w sierpniu w Lexington.

W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Białorusinka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała wszystkie cztery break pointy. Gauff zdobyła o dwa punkty więcej (95-93), ale pożegnała się z turniejem. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Hiszpanka Sara Sorribes.

- Po naszym ostatnim meczu wiedziałam, że będą długie wymiany i krótkie piłki, że będę musiała za każdym razem wchodzić w kort i być agresywna i nie bać się wycieczek do siatki. Cori jest świetną zawodniczką, taką młodą i naprawdę dobrze się porusza. W tych długich wymianach nie jest łatwo posłać kończące uderzenie i znaleźć sposób na zdobycie punktu przeciwko niej. Chciałabym być na takim poziomie, gdy miałam 16 lat! - cytuje Sabalenkę portal wtatennis.com.

Jabeur pokonała 6:4, 6:4 Jelenę Ostapenko (WTA 44). W ciągu 84 minut Tunezyjka zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie siedem z 11 szans. W ćwierćfinale zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari.

Mertens wygrała 6:4, 6:2 z Karoliną Muchovą (WTA 28). Belgijka zniwelowała pięć break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. O półfinał spotka się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)