Tenis. ATP Kolonia: dzień maratonów. Alexander Zverev i Diego Schwartzman w 1/2 finału po trzysetowych bojach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Trzy z czterech ćwierćfinałów rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii trwało trzy sety i ponad dwie godziny. Po trudnych bojach w 1/2 finału znaleźli się Alexander Zverev, Diego Schwartzman i Jannik Sinner.

Piątkowe ćwierćfinały turnieju ATP w Kolonii były trudne dla faworytów. Problemy miał także główny kandydat do tytułu, Alexander Zverev. Najwyżej rozstawiony Niemiec w 1/4 finału zmierzył się z Adrianem Mannarino i walczył nie tylko z rywalem, ale i z niedyspozycją fizyczną. W trakcie gry skorzystał z pomocy fizjoterapeuty, ale ostatecznie zwyciężył 6:4, 6:7(5), 6:4.

Zverev, który w ciągu dwóch godzin i 40 minut gry zaserwował 16 asów i wykorzystał cztery z 11 break pointów, walczy o dublet w Kolonii. Przed tygodniem wygrał pierwszą imprezę rozgrywaną w tym mieście. - Wygrałem tutaj w zeszłym tygodniu i mam nadzieję, że w tym uda mi się to powtórzyć - powiedział tenisista z Hamburga, cytowany przez atptour.com.

Półfinałowym rywalem Niemca będzie Jannik Sinner, z którym przegrał w niedawnym Rolandzie Garrosie. 19-letni Włoch w piątek po dwóch godzinach i 33 minutach wyeliminował starszego od siebie o 16 lat Gillesa Simona (6:3, 0:6, 6:4). - W pewnym momencie meczu przegrałem osiem gemów z rzędu. To może się zdarzyć, ale muszę sprawić, by się nie powtarzało. W drugim secie był lepszy ode mnie. W trzecim byłem bardzo emocjonalny, bo chciałem pokazać, jak bardzo chcę wygrać - mówił Sinner.

Diego Schwartzman przegrywał z Alejandro Davidovichem 2:6, 2:5, lecz obronił piłkę meczową, zdobył siedem z końcowych ośmiu gemów spotkania i dzięki temu wygrał 2:6, 7:6(3), 6:1. - Tenis czasami bywa szalony. On przez dwa sety był lepszym tenisistą, ja próbowałem coś zmienić, ale nie miałem szans. Grał perfekcyjnie i zasłużył na wygraną w dwóch partiach - powiedział Argentyńczyk po tej dramatycznej 130-minutowej potyczce.

Oznaczony numerem drugim Schwartzman o finał zagra z Felixem Augerem-Aliassime'em. Kanadyjczyk, turniejowa "piątka", jako jedyny z półfinalistów w piątek nie rywalizował przez trzy sety oraz nie spędził na korcie ponad dwóch godzin. Pokonał Yoshihito Nishiokę 6:3, 6:4 w 92 minuty.

bett1HULKS Championship, Kolonia (Niemcy) ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 325,6 tys. euro czwartek, 22 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 1) - Adrian Mannarino (Francja, 8) 6:4, 6:7(5), 6:4 Diego Schwartzman (Argentyna, 2) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 2:6, 7:6(3), 6:1 Felix Auger-Aliassime (Kanada, 5) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:3, 6:4 Jannik Sinner (Włochy, WC) - Gilles Simon (Francja) 6:3, 0:6, 6:4

ATP Antwerpia: Daniel Evans obronił meczbola i pokonał Karena Chaczanowa. Walkower Milosa Raonicia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty