Tenis. ATP Antwerpia: Daniel Evans obronił meczbola i pokonał Karena Chaczanowa. Walkower Milosa Raonicia

Daniel Evans obronił meczbola i w trzech setach pokonał Karena Chaczanowa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Antwerpii. Milos Raonić oddał walkowerem pojedynek z Grigorem Dimitrowem.

Marcin Motyka
Daniel Evans PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Daniel Evans
Rozgrywanie meczu to dla tenisisty ogromne emocje. W piątkowym ćwierćfinale turnieju ATP w Antwerpii przeciw Danielowi Evansowi Karen Chaczanow przeżywał ich wiele i w większości były negatywne. Rosjanin frustrował się na własną przeciętną postawę, na błędy arbitra Adila Noura i na niewykorzystaną szansę. Miał bowiem piłkę meczową, ale zmarnował okazję i po 160-minutowej batalii wściekły opuszczał kort jako pokonany, przegrywając z Brytyjczykiem 6:3, 6:7(7), 4:6.

Dla Evansa (w piątek cztery asy i dwa przełamania) to drugie zwycięstwo z Chaczanowem. Wcześniej pokonał Rosjanina w lutym w Rotterdamie. - Uprawiasz ten sport po to, aby rywalizować z lepszymi od siebie. Fajnie jest pokonywać gości z pierwszej "20" rankingu, takich jak Karen - powiedział Brytyjczyk, cytowany przez atptour.com.

W półfinale 30-latek z Birmingham zmierzy się z Ugo Humbertem. Francuz w 1/4 finału wygrał 6:3, 7:6(2) z kwalifikantem Lloydem Harrisem, zapisując na swoim koncie siedem asów oraz dwa breaki, i dzięki temu drugi rok z rzędu dotarł do najlepszej "czwórki" imprezy European Open.

Alex de Minaur spędził na korcie tylko 58 minut. W tak krótkim czasie rozstawiony z numerem ósmym Australijczyk poradził sobie z Marcosem Gironem, pogromcą Kamila Majchrzaka w kwalifikacjach. De Minaur ani razu nie został przełamany, sam czterokrotnie odebrał serwis Amerykaninowi i zwyciężył 6:3, 6:0.

O finał tenisista z Sydney powalczy z Grigorem Dimitrowem. Oznaczony "czwórką" Bułgar w piątek miał zmierzyć się z Milosem Raoniciem, lecz Kanadyjczyk oddał spotkanie walkowerem z powodu problemów z mięśniami brzucha.