Tenis. Challenger Hamburg: Kamil Majchrzak z kolejnym zwycięstwem. Polak powalczy o finał

Kamil Majchrzak bez straty seta zameldował się w półfinale halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Hamburgu. W piątek polski tenisista pewnie wygrał z Serbem Nikolą Milojeviciem.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Klasyfikowany obecnie na 105. pozycji w rankingu ATP Kamil Majchrzak jest w Hamburgu najwyżej rozstawiony. W pierwszych meczach odprawił Włocha Roberto Marcorę i Niemca Yannicka Madena. W piątek na jego drodze stanął oznaczony "siódemką" Nikola Milojević (ATP 137), który w drodze do ćwierćfinału pokonał kolejno Słowaka Lukasa Lackę i Rosjanina Pawła Kotowa.

Pierwsze w karierze starcie Polaka z Serbem było wyrównane tylko w premierowej odsłonie. Piotrkowianin wywalczył przełamanie w drugim gemie, ale jego przeciwnik z trudem doprowadził do wyrównania na po 2. Kluczowy dla losów seta okazał się szósty gem, w którym Majchrzak rozrzucał rywala po korcie i posyłał świetne skróty. Udało się wykorzystać trzeciego break pointa, po czym "Szumi" dwukrotnie utrzymał podanie i wygrał 6:3.

W drugiej partii Polak nie marnował czasu i szybko przystąpił do ataku. Lepiej radził sobie w wymianach, potrafił zmienić tempo i rytm. Do tego Majchrzak znakomicie returnował, czym wywierał presję na rywalu. Milojević szybko został dwukrotnie przełamany i zrobiło się 4:0. 25-latek z Belgradu zdobył wówczas honorowego gema, a po zmianie stron Polak z łatwością odebrał mu serwis do zera i zwieńczył pojedynek.

Po 72 minutach Majchrzak zwyciężył pewnie 6:3, 6:1 i zameldował się w półfinale halowego turnieju ATP Challenger Tour w Hamburgu. Jego sobotnim przeciwnikiem będzie Austriak Sebastian Ofner (ATP 171). Jeśli nasz reprezentant awansuje do finału i sięgnie w niedzielę po tytuł, to w poniedziałek powróci do Top 100.

Majchrzak zagra również w sobotę w finale debla. Polak i jego szwajcarski partner Marc-Andrea Huesler powalczą o trofeum z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Amerykaninem Aleksem Lawsonem, którzy zostali rozstawieni z czwartym numerem.

Tennis Challenger Hamburg, Hamburg (Niemcy)