Tenis. ATP Paryż: awans Borny Coricia. Casper Ruud przegrał z Ugo Humbertem

Chorwat Borna Corić pokonał Węgra Martona Fucsovicsa i awansował do II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Odpadł Norweg Casper Ruud, który przegrał z Francuzem Ugo Humbertem.

Borna Corić PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Borna Corić
W poniedziałek rozpoczęła się 49. edycja imprezy w Paryżu. W II rundzie zameldował się rozstawiony z numerem 15. Borna Corić (ATP 24). Wrócił ze stanu 0-3 w tie breaku pierwszego seta i pokonał 7:6(5), 6:1 Martona Fucsovicsa (ATP 52). W ciągu godziny i 46 minut Chorwat zaserwował pięć asów i wykorzystał 35 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił trzy z czterech break pointów, a sam zamienił na przełamanie trzy z sześciu szans. Corić podwyższył na 3-0 bilans meczów z Węgrem.

Casper Ruud (ATP 27) przegrał 6:4, 2:6, 6:7(1) z Ugo Humbertem (ATP 34). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu były tylko trzy przełamania, z czego dwa dla Francuza. Reprezentant gospodarzy zaserwował dziewięć asów i zgarnął 42 z 50 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W poniedziałek doszło do trzeciego starcia tych tenisistów w 2020 roku. W Auckland z wygranej cieszył się Humbert, a w Hamburgu lepszy był Norweg. W II rundzie Francuz zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Feliciano Lopez (ATP 64) zwyciężył 7:6(11), 6:1 Filipa Krajinovicia (ATP 30). W pierwszym secie Hiszpan wrócił z 0:3 i obronił siedem piłek setowych, jedną w 10. gemie i sześć w tie breaku. W ciągu 84 minut Hiszpan posłał 21 asów i zdobył 34 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał trzy z czterech break pointów. Kolejnym rywalem Lopeza będzie jego rodak Rafael Nadal.

Jordan Thompson (ATP 61) pokonał 6:2, 6:3 Federico Delbonisa (ATP 78). W ciągu 78 minut Australijczyk wywalczył 34 z 45 punktów przy swoim podaniu. Zamienił na przełamanie cztery z ośmiu okazji. W II rundzie czeka go starcie z Coriciem. Jan-Lennard Struff (ATP 35) wygrał 6:4, 6:2 z Nikołozem Basilaszwilim (ATP 39). Niemiec od stanu 1:4 zdobył 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym 83 minuty meczu zaserwował 14 asów.

Norbert Gombos (ATP 105) pokonał 6:2, 7:6(2) Marco Cecchinato (ATP 79). W ciągu 79 minut Słowak zaserwował dziewięć asów i zdobył 26 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Marcos Giron (ATP 91) wygrał 6:3, 4:6, 6:1 z Albertem Ramosem (ATP 46) po godzinie i 51 minutach. Amerykanin posłał 12 asów i wykorzystał pięć z ośmiu break pointów.

Mecz Corentina Mouteta (ATP 75) z Salvatore Caruso (ATP 81) trwał 2,5 godziny. Wygrał Francuz 3:6, 7:6(2), 6:3. Reprezentant gospodarzy obronił dziewięć z 12 break pointów, a sam zamienił na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Wywalczył o siedem punktów więcej od Włocha (101-94).

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 3,901 mln euro
poniedziałek, 2 listopada

I runda gry pojedynczej:

Borna Corić (Chorwacja, 15) - Marton Fucsovics (Węgry, Q) 7:6(5), 6:1
Ugo Humbert (Francja) - Casper Ruud (Norwegia) 4:6, 6:2, 7:6(1)
Feliciano Lopez (Hiszpania) - Filip Krajinović (Serbia) 7:6(11), 6:1
Jan-Lennard Struff (Niemcy) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 6:4, 6:2
Jordan Thompson (Australia) - Federico Delbonis (Argentyna, Q) 6:2, 6:3
Norbert Gombos (Słowacja, Q) - Marco Cecchinato (Włochy, Q) 6:2, 7:6(2)
Marcos Giron (USA, Q) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 4:6, 6:1
Corentin Moutet (Francja, WC) - Salvatore Caruso (Włochy, LL) 3:6, 7:6(2), 6:3

wolne losy: Rafael Nadal (Hiszpania, 1); Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2); Danił Miedwiediew (Rosja, 3); Alexander Zverev (Niemcy, 4); Andriej Rublow (Rosja, 5); Diego Schwartzman (Argentyna, 6); Matteo Berrettini (Włochy, 7); David Goffin (Belgia, 8)

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mistrzami turnieju w Wiedniu. Pomogła "pozytywna energia"