Tenis. ATP Paryż: Rafael Nadal górą w starciu Hiszpanów. Milos Raonić obronił piłki meczowe

Hiszpan Rafael Nadal pokonał w trzech setach swojego rodaka Pablo Carreno w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Kanadyjczyk Milos Raonić wyeliminował Francuza Ugo Humberta po obronie dwóch piłek meczowych.

Rafael Nadal PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Rafael Nadal (ATP 2) po raz ósmy uczestniczy w turnieju w hali Bercy w Paryżu. Po raz piąty awansował w nim do półfinału. W piątek w ćwierćfinale wygrał 4:6, 7:5, 6:1 ze swoim rodakiem Pablo Carreno (ATP 15). O losach pierwszego i drugiego seta rozstrzygnęło jedno przełamanie. Niżej notowany Hiszpan wykorzystał break pointa na 4:3. Przy 6:4, 5:6 oddał podanie ze stanu 40-15. W decydującej odsłonie brylował Nadal, który od 1:1 zgarnął pięć gemów z rzędu.

W ciągu dwóch godzin i 13 minut Nadal odparł cztery z pięciu break pointów i zamienił na przełamanie trzy z siedmiu szans. Posłał siedem asów i zdobył 42 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Hiszpan podwyższył na 7-0 bilans meczów z Carreno. Spotkali się po raz trzeci w 2020 roku. Nadal był górą w Australian Open (6:1, 6:2, 6:4) i w Rzymie (6:1, 6:1). O drugi finał w paryskiej imprezie zmierzy się z Niemcem Alexandrem Zverevem.

Po wygranej Nadala z Carreno wyłoniony został ostatni uczestnik ATP Finals (15-22 listopada w Londynie). W imprezie kończącej sezon zadebiutuje Diego Schwartzman. Zagra w niej jako ósmy Argentyńczyk, pierwszy od czasu Juana Martina del Potro (2013).

Milos Raonić (ATP 17) zwyciężył 6:3, 3:6, 7:6(7) Ugo Humberta (ATP 34). W pierwszym secie Kanadyjczyk zaliczył przełamanie na 3:1 i nie dał sobie odebrać przewagi. W drugiej partii Francuz wykorzystał break pointa na 2:0 i tym razem on nie pozwolił rywalowi na odrobienie straty. W decydującej odsłonie 12 gemów padło łupem tenisisty serwującego. W emocjonującym tie breaku Raonić wrócił z 1-5 i obronił dwie piłki meczowe przy 4-6.

W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Raonić zaserwował 25 asów i zdobył 50 z 63 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił pięć z sześciu break pointów, a sam zamienił na przełamanie jedną z 10 szans. W sobotę Kanadyjczyk powalczy o drugi finał w paryskiej imprezie (2014). Jego rywalem będzie Rosjanin Danił Miedwiediew.