Tenis. Challenger Bratysława: pewna inauguracja Kamila Majchrzaka. Mecz trwał 55 minut

Kamil Majchrzak nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w I rundzie halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bratysławie. Polak w 55 minut pokonał reprezentanta gospodarzy Aleksa Molcana.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
We wtorek Kamil Majchrzak (ATP 106) rozpoczął rywalizację w ostatnim turnieju w sezonie 2020. W I rundzie rywalem piotrkowianina był Alex Molcan (ATP 304). W 2015 roku Słowak osiągnął wspólnie z Hubertem Hurkaczem finał juniorskiego Australian Open w grze podwójnej, ale na zawodowych kortach nie uzyskał jak na razie godnych uwagi rezultatów.

Majchrzak szybko uzyskał przewagę w pojedynku z reprezentantem gospodarzy, któremu organizatorzy przyznali dziką kartę. W pierwszym secie przełamał serwis rywala już w drugim gemie. Potem dołożył jeszcze kolejnego breaka i tym samym zwieńczył premierową odsłonę.

W drugiej partii Molcan tylko raz utrzymał podanie. Nasz reprezentant wygrał od stanu po 1 pięć kolejnych gemów i po 55 minutach zamknął pojedynek wynikiem 6:2, 6:1. W II rundzie przeciwnikiem Majchrzaka będzie 20-letni Czech Tomas Machac (ATP 215).

W turnieju debla zaprezentowała się we wtorek para Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Oznaczeni drugim numerem Biało-Czerwoni pokonali w I rundzie Słowaka Tomasa Liskę i Ukraińca Wadima Ursu 6:3, 3:6, 11-9, broniąc w super tie breaku dwie piłki meczowe. Ich kolejnymi rywalami będą Kanadyjczyk Steven Diez i Słoweniec Blaz Rola lub Słowacy Filip Horansky i Lukas Pokorny.

Peugeot Slovak Open, Bratysława (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 44,8 tys. euro
wtorek, 10 listopada

I runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, 3) - Alex Molcan (Słowacja, WC) 6:2, 6:1

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Szymon Walków (Polska, 2) - Tomas Liska (Słowacja, WC) / Wadim Ursu (Ukraina, WC) 6:3, 3:6, 11-9