Tenis. WTA Linz: Aryna Sabalenka z awansem do II rundy. Trzysetowa batalia Camili Giorgi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Rozstawiona z numerem pierwszym Aryna Sabalenka pokonała Jasmine Paolini w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. Camila Giorgi wygrała po trzysetowej batalii z Sarą Sorribes.

Nie w Shenzhen (Mistrzostwa WTA odwołano z powodu pandemii COVID-19), tylko w Linzu odbywa się ostatni turniej WTA w 2020 roku. Najwyżej rozstawiona została Aryna Sabalenka (WTA 11). We wtorek Białorusinka wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:4 Jasmine Paolini (WTA 94). W ciągu 86 minut tenisistka z Mińska zaserwowała 11 asów i uzyskała cztery przełamania.

Camila Giorgi (WTA 75) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Sarę Sorribes (WTA 65). Włoszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:1. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu mistrzyni imprezy z 2018 roku popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z 12 break pointów. Następną rywalką Giorgi będzie Argentynka Nadia Podoroska lub Rumunka Irina-Camelia Begu.

Barbora Krejcikova (WTA 74) pokonała 6:3, 5:7, 6:2 Harmony Tan (WTA 240). Francuzka ze stanu 3:6, 3:5 doprowadziła do trzeciej partii. W niej dwa razy oddała podanie. W ciągu dwóch godzin i sześciu minut Czeszka zamieniła na przełamanie siedem z 18 szans. W II rundzie Krejcikova zmierzy się z Belgijką Greet Minnen, która w poniedziałek odprawiła Ukrainkę Dajanę Jastremską.

Arantxa Rus (WTA 72) wróciła ze stanu 2:4 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 6:4 z Tamarą Zidansek (WTA 86). Holenderka zniwelowała pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Stefanie Vögele (WTA 124) pokonała 7:6(3), 6:3 Viktorię Kuzmovą (WTA 96). W pierwszym secie Szwajcarka odrodziła się ze stanu 3:5 i odrodziła piłkę setową w 12. gemie. Kolejną jej rywalką będzie Sabalenka.

Dwa spotkania zakończyły się kreczami. Chorwatka Jana Fett (WTA 236) prowadziła 6:2, 3:1 z Terezą Martincovą (WTA 121), gdy Czeszka skreczowała, a przyczyną był ból brzucha. Tylko pięć gemów rozegrały Sorana Cirstea (WTA 87 i Julia Grabher (WTA 225). Austriaczka objęła prowadzenie 3:2, ale nie kontynuowała gry z powodu kontuzji kostki.

Wiera Zwonariowa (WTA 173) w 89 minut pokonała 6:4, 6:2 Martę Kostiuk (WTA 98). Rosjanka zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 12 break pointów. Moskwianka w 2008 roku doszła w Linzu do finału.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 225,5 tys. dolarów wtorek, 10 listopada

I runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Jasmine Paolini (Włochy) 6:4, 6:4 Camila Giorgi (Włochy) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 5:7, 6:4 Barbora Krejcikova (Czechy) - Harmony Tan (Francja, Q) 6:3, 5:7, 6:2 Arantxa Rus (Holandia) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:4, 6:4 Sorana Cirstea (Rumunia) - Julia Grabher (Austria, WC) 2:3 i krecz Stefanie Vögele (Szwajcaria, Q) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 7:6(3), 6:3 Jana Fett (Chorwacja, Q) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 3:1 i krecz Wiera Zwonariowa (Rosja, WC) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:4, 6:2

Zobacz także: Challenger Bratysława: pewna inauguracja Kamila Majchrzaka. Mecz trwał 55 minut ATP Sofia: Denis Shapovalov odpadł po pierwszym meczu. Pewne zwycięstwa Jannika Sinnera i Richarda Gasqueta

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału?