Tenis. WTA Linz: Aryna Sabalenka i Elise Mertens w półfinale. Jekaterina Aleksandrowa rozbiła Nadię Podoroską

Białorusinka Aryna Sabalenka i Belgijka Elise Mertens awansowały do półfinału turniej WTA International w Linzu. Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa wyeliminowała Argentynkę Nadię Podoroską.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W piątek wyłonione zostały półfinalistki imprezy w Linzu. Bez straty seta pozostaje najwyżej rozstawiona Aryna Sabalenka (WTA 11). Białorusinka od 1:2 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów i wygrała 6:3 pierwszą partię meczu z Oceane Dodin (WTA 115). W drugim secie przy 3:3 Francuzka skreczowała z powodu kontuzji kostki.

W ciągu 74 minut Sabalenka zaserwowała osiem asów, a Dodin popełniła siedem podwójnych błędów. Białorusinka wykorzystała dwie z 10 szans na przełamanie. Zawodniczki te spotkały się po raz drugi. Sabalenka cieszyła się z wygranej w I rundzie tegorocznego US Open.

Elise Mertens (WTA 21) w poprzednich rundach rozegrała trzysetowe mecze z Anheliną Kalininą i Wierą Zwonariową. W ćwierćfinale w 1,5 godziny pokonała 6:4, 6:1 Weronikę Kudermetową (WTA 46). Belgijka wróciła ze stanu 0:3 w pierwszym secie. Zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Mertens podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Kudermetową.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33) w 58 minut rozbiła 6:2, 6:1 Nadię Podoroską (WTA 48), półfinalistkę tegorocznego Rolanda Garrosa. Rosjanka zgarnęła 25 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy, a sama wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. W półfinale czeka ją starcie z Mertens.

Barbora Krejcikova (WTA 74) wygrała 6:3, 6:1 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 92). Czeszka posłała sześć asów. Zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 17 z 21 przy drugim serwisie rywalki. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. W sobotę Krejcikova zmierzy się z Sabalenką.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)

Barbora Krejcikova (Czechy) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:3, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)