Tenis. Challenger Bratysława: Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez finału. Polacy ulegli gospodarzom

Karol Drzewiecki i Szymon Walków nie zagrają w sobotnim finale halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bratysławie. W piątek Polacy przegrali z duetem gospodarzy.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków
Karol Drzewiecki i Szymon Walków zmierzyli się z parą Lukas Klein i Alex Molcan. Pierwszy ze Słowaków znakomicie sobie radzi w Bratysławie, bowiem awansował już do półfinału singla. Drugi z zawodników gospodarzy odpadł w I rundzie gry pojedynczej, a jego występ zakończył Kamil Majchrzak.

Stawką piątkowego spotkania był finał debla. W partii otwarcia Drzewiecki i Walków zdobyli przełamanie już w pierwszym gemie. Potem mieli kilka okazji na powiększenie przewagi, ale ostatecznie to Klein i Molcan doprowadzili do wyrównania na po 4. W decydującym tie breaku było już 3-0 dla Polaków, lecz Słowacy dogonili rywali i to oni zwyciężyli w premierowej odsłonie.

W drugim secie Biało-Czerwoni nie zagrozili już poważnie tenisistom gospodarzy. Słowacy zdobyli przełamanie w pierwszym gemie i potem pilnowali serwisu. W końcowej fazie jeszcze raz zaatakowali i zakończyli mecz kolejnym breakiem. Po 70 minutach wygrali ostatecznie 7:6(5), 6:3.

Klein i Molcan zameldowali się w sobotnim finale, w którym ich przeciwnikami będą Finowie Harri Heliovaara i Emil Ruusuvuori. Natomiast Drzewiecki i Walków zakończyli występ w półfinale, za co otrzymają czek na sumę 930 euro do podziału oraz po 29 punktów do rankingu deblistów.

Peugeot Slovak Open, Bratysława (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 44,8 tys. euro
piątek, 13 listopada

półfinał gry podwójnej:

Lukas Klein (Słowacja) / Alex Molcan (Słowacja) - Karol Drzewiecki (Polska, 2) / Szymon Walków (Polska, 2) 7:6(5), 6:3