Tenis. ITF Dubaj: Magdalena Fręch nie sprostała Kristinie Mladenović. Polka odpadła w I rundzie

Magdalena Fręch na pierwszej fazie zakończyła występ w zawodach ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Dubaju. We wtorek polska tenisistka przegrała w dwóch setach z najwyżej rozstawioną Francuzką Kristiną Mladenović.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po bardzo udanych eliminacjach Magdalenę Fręch (WTA 156) czekał poważny sprawdzian już w pierwszym meczu głównej drabinki. Łodzianka trafiła na oznaczoną "jedynką" Kristinę Mladenović (WTA 49). W czerwcu 2019 roku Francuzka była lepsza od Polki na trawnikach w Nottingham (7:5, 6:2).

Wtorkowy pojedynek również zakończył się dwusetowym zwycięstwem Mladenović, choć nasza reprezentantka miała swoje szanse. W partii otwarcia Fręch dwukrotnie odrobiła stratę breaka i wyrównała na po 4. Wówczas jednak Francuzka postarała się o kolejne przełamanie, po czym zakończyła premierową odsłonę.

Początek drugiego seta należał do Mladenović. Zawodniczka Trójkolorowych wypracowała przewagę dwóch przełamań i wyszła na 5:1. Nie była jednak w stanie zakończyć spotkania. Polka znakomitym minięciem obroniła meczbola w ósmym gemie, a po kilkunastu minutach było już po 5. W tak ważnym momencie Fręch jeszcze raz podała rywalce pomocną dłoń. Kiki wywalczyła kluczowego breaka, po czym zamknęła pojedynek.

Po dwóch godzinach Mladenović wygrała ostatecznie 6:4, 7:5. Francuzka awansowała do II rundy dużych zawodów ITF w Dubaju, a jej kolejną przeciwniczką będzie już w środę Rumunka Elena-Gabriela Ruse (WTA 177).

Al Habtoor Tennis Challenge, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)