Tenis. WTA Abu Zabi: wygrane Eliny Switoliny i Garbine Muguruzy. Maria Sakkari powalczy o ćwierćfinał

Ukrainka Elina Switolina pokonała Rosjankę Wierę Zwonariową w II rundzie turnieju WTA 500 w Abu Dabi. Do 1/8 finału awansowały Hiszpanka Garbine Muguruza i Greczynka Maria Sakkari.

Elina Switolina PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 5) bez straty seta odprawiła dwie rywalki i jest w III rundzie imprezy w Abu Zabi. Rozpoczęła od zwycięstwa nad Jessiką Pegulą. W sobotę Ukrainka wygrała 6:4, 6:1 z Wierą Zwonariową (WTA 164), byłą wiceliderką rankingu. W ciągu 69 minut Switolina wykorzystała pięć z sześciu break pointów.

- Myślę, że w pierwszym secie pokazałyśmy naprawdę niezły poziom. Przy 4:4 wypracowałam sobie szansę na przełamanie i ją wykorzystałam. Grałam agresywnie i nie pozwoliłam Wierze wrócić do meczu. Jestem bardzo dumna z mojego występu w pierwszej partii - cytuje Ukrainkę portal wtatennis.com.

Następną przeciwniczką Switoliny będzie Jekaterina Aleksandrowa (WTA 33), która zwyciężyła 7:5, 6:7(7), 6:3 Heather Watson (WTA 58). Brytyjka obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta. W trzeciej partii było jedno przełamanie, które Rosjanka zdobyła na 5:3. W trwającym 2,5 godziny spotkaniu Aleksandrowa posłała 17 asów i wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Garbine Muguruza (WTA 15) pokonała 6:1, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 90). W ciągu 80 minut Hiszpanka zamieniła na przełamanie siedem z 15 szans. - Jest to pierwszy turniej w roku, a od mojego ostatniego meczu minęło sporo czasu, więc jestem zadowolona z tego, jak mój tenis wyglądał. Cieszę się z trzeciej rundy, bo na otwarcie sezonu czasem trudno uzyskać swój rytm meczowy - skomentowała była liderka rankingu.

O ćwierćfinał Muguruza zmierzy się z Marią Sakkari (WTA 22), która wygrała 7:5, 6:2 z Cori Gauff (WTA 48). W pierwszym secie Greczynka wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 88 minut meczu wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Abu Dhabi Women's Tennis Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
sobota, 9 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 2) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:1, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 9) - Cori Gauff (USA) 7:5, 6:2
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 17) - Heather Watson (Wielka Brytania) 7:5, 6:7(7), 6:3

Australian Open: Magdalena Fręch nie zagra w eliminacjach przez koronawirusa. "Chce mi się wyć"
Australian Open: Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska powalczą w eliminacjach w Dubaju

Czy Elina Switolina awansuje do ćwierćfinału?