Tenis. ATP Antalya: "reset" pomógł Alexowi de Minaurowi. Pokonał Davida Goffina i zagra w finale z Aleksandrem Bublikiem

Alex de Minaur w trzech setach pokonał Davida Goffina w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Antalyi. O tytuł Australijczyk zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem, który we wtorek wygrał z Jeremym Chardym.

Marcin Motyka
Alex de Minaur PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Turniej ATP w Antalyi był dla Davida Goffina pierwszym występem pod okiem nowego trenera, Germaina Gigounona. Rywalizację w słynnym tureckim kurorcie Belg zakończył w półfinale. We wtorkowym spotkaniu o finał po prawie dwugodzinnej batalii okazał się słabszy od Alexa de Minaura, przegrywając 4:6, 6:3, 2:6.

- Wiedziałem, że to będzie trudny mecz, podczas którego będę pod presją w gemach serwisowych. Po przegranym drugim secie musiałem się zresetować i wrócić do swojego planu - mówił, cytowany przez atptour.com, 21-latek z Sydney, który awansował do swojego ósmego finału w głównym cyklu i stanie przed szansą na zdobycie czwartego tytułu.

Drugi półfinał także został rozstrzygnięty w trzech setach. Aleksander Bublik pokonał 6:4, 6:7(4), 6:3 Jeremy'ego Chardy'ego i po raz trzeci wystąpi w finale imprezy rangi ATP Tour. Oba poprzednie, w 2019 roku w Newport i w Chengdu, przegrał.

- W połowie meczu miałem problemy zdrowotne i rozważałem przerwanie gry, ale powiedziałem sobie: "Dobra, spróbuję". Od tego momentu niesamowicie serwowałem. W każde podanie wkładałem całą moc i miałem szczęście, że zdołałem wygrać - powiedział rozstawiony z numerem ósmym Kazach.

Środowy finał (początek o godz. 9:00 czasu polskiego) będzie pierwszą konfrontacją pomiędzy De Minaurem a Bublikiem. - Alex ma dużą siłę ognia i może pokonać każdego, dlatego będę musiał być dobrze przygotowany - ocenił Australijczyk, turniejowa "czwórka".

We wtorek odbył się także finał gry podwójnej. Grający po raz pierwszy w parze Chorwaci Nikola Mektić i Mate Pavić pokonali 6:2, 6:4 chorwacko-słowacki duet Ivan Dodig / Filip Polasek. Dla 32-letniego Mekticia to dziewiąte deblowe trofeum rangi ATP Tour, a dla 27-letniego Pavicia - 18.

finał gry podwójnej:

Nikola Mektić (Chorwacja, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) - Ivan Dodig (Chorwacja, 2) / Filip Polasek (Słowacja, 2) 6:2, 6:4

Australian Open: Hubert Hurkacz będzie rozstawiony. Wycofał się John Isner