Challenger Quimper: pewna wygrana Kacpra Żuka. Niemiecki tenisista bez szans

Kacper Żuk bez problemu awansował do II rundy halowych zawodów ATP Challenger Tour we francuskiej miejscowości Quimper. We wtorek polski tenisista pokonał Niemca Petera Gojowczyka 6:4, 6:3.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
W dwustopniowych eliminacjach Kacper Żuk (ATP 267) nie stracił nawet seta (więcej tutaj), a w I rundzie głównej drabinki trafił na Petera Gojowczyka (ATP 147). Doświadczony Niemiec dobrze czuje się w warunkach halowych, jednak w ostatnich miesiącach nie jest w stanie nawiązać do formy z lat 2017-2018, gdy wygrywał zawody ATP 250 w Metz i był w finale w Delray Beach i Genewie.

Żuk zaprezentował się we wtorek z bardzo dobrej strony. Pewne trzymał serwis i nie dał tenisiście naszych zachodnich sąsiadów żadnej okazji do przełamania. Polak wywierał presję na returnie, a Gojowczyk trzykrotnie stracił podanie. Mecz trwał nieco ponad 50 minut i zakończył się pewnym zwycięstwem Polaka.

W pierwszym secie Żuk zadowolił się jednym przełamaniem. Zaatakował w trzecim gemie, a Niemiec szybko się pogubił i łatwo oddał podanie. W drugiej odsłonie powtórzyła się historia z partii otwarcia. Tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego łatwo przełamał na 2:1. Potem zdobył jeszcze breaka w dziewiątym gemie, dzięki czemu zamknął pojedynek.

Żuk zwyciężył ostatecznie 6:4, 6:3 i zameldował się w II rundzie halowego challengera w Quimper. Kolejnego przeciwnika pozna w środę, gdy zmierzą się ze sobą Francuzi Antoine Cornut-Chauvinc (ATP 446) i Arthur Rinderknech (ATP 135). Ten drugi wygrał w zeszłym tygodniu turniej ATP Challenger Tour w Stambule.

Obchodzący niedawno swoje 22. urodziny Żuk wywalczył jak na razie we Francji 13 punktów do klasyfikacji ATP.

Open Quimper Bretagne Occidentale, Quimper (Francja)