Tenis. ATP Melbourne: Hubert Hurkacz i Jannik Sinner w II rundzie debla. Pokonali reprezentantów gospodarzy

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner awansowali do II rundy debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP 250 w Melbourne. W poniedziałek Polak i Włoch w dwóch setach pokonali Scotta Puodziunasa i Caluma Puttergilla.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz rozpoczął rywalizację w rozgrywanym w Melbourne turnieju Great Ocean Road Open od występu w deblu. W meczu I rundy Polak i partnerujący mu Włoch Jannik Sinner pokonali 6:3, 6:3 australijską parę Scott Puodziunas / Calum Puttergill.

Hurkacz i Sinner zagrali skutecznie i kontrowali przebieg meczu. O losach pierwszego seta zadecydowało przełamanie, jakie wywalczyli przy wyniku 3:2. Z kolei w drugiej partii od stanu 2:2 wrocławianin i jego partner zdobyli cztery z pięciu końcowych gemów.

W poniedziałkowym spotkaniu Hurkacz i Sinner ani razu nie zostali przełamani, wykorzystali trzy z dziewięciu break pointów, zaserwowali jednego asa i łącznie zdobyli 58 punktów, o 21 więcej od przeciwników.

Rywalami Polaka i Włocha w II rundzie będą rozstawieni z numerem czwartym Francuz Pierre-Hugues Herbert i Henri Kontinen z Finlandii.

Hurkacz w Melbourne wystąpi również w singlu. Został oznaczony numerem trzecim i dzięki temu w I rundzie otrzymał wolny los. Jego inauguracyjnym rywalem będzie Mikael Torpegaard bądź Pedro Martinez.

Great Ocean Road Open, Melbourne (Australia)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 320,7 tys. dolarów
poniedziałek, 1 lutego

I runda gry podwójnej:

Hubert Hurkacz (Polska) / Jannik Sinner (Włochy) - Scott Puodziunas (Australia) / Calum Puttergill (Australia) 6:3, 6:3

Powstał film dokumentalny o Andrieju Rublowie. "Chcę podzielić się częścią siebie" (wideo)

Czy Hubert Hurkacz i Jannik Sinner awansują do ćwierćfinału?