Kuriozalne sceny na korcie w Australii. Tenisistka prosiła o ukaranie własnego trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sorana Cirstea
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sorana Cirstea

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas ćwierćfinałowego meczu WTA Melbourne (Grampians Trophy) w Australii. Sorana Cirstea poprosiła sędzię spotkania o ukaranie własnego trenera.

W tym artykule dowiesz się o:

W czasie krótkiej przerwy wyraźnie zirytowana Sorana Cirstea miała dość uwag swojego trenera. Kilka razy krzyknęła w jego kierunku "zamknij się", ale to nie pomagało. Z tego powodu Rumunka zdecydowała się o pomoc poprosić sędzię.

- Mogłabyś dać mu ostrzeżenie. On ciągle gada, czy jestem tam, czy tu. Powiedziałam mu z dziesięć razy, żeby się zamknął - powiedziała Cirstea. Arbiter przypomniała, że w przypadku ukarania trenera, ostrzeżenie trafiłoby na konto również samej tenisistki. - Tak, wiem, ale on ciągle gada - odpowiedziała Rumunka.

Ostatecznie 30-latka ochłonęła i wróciła do gry, a sędzia nie zdecydowała się ostrzec trenera.

W ćwierćfinale WTA Melbourne Cirstea zmierzyła się z Amerykanką Ann Li. Mecz rozpoczął się po myśli Rumunki, która wygrała dwa pierwsze sety. Później spotkanie toczyło się jednak pod dyktando rywalki. Li wygrała 6:3, 6:1 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z rodaczką Jennifer Brady.

W turnieju dojdzie też do innej kuriozalnej sytuacji. Przez opóźnienia spowodowane zamieszaniem z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa u pracownika hotelu, nie zostanie rozegrany finał imprezy. W niedzielę dojdzie do półfinałowych spotkań, a ich zwyciężczynie otrzymają punkty i nagrody pieniężne przewidziane dla finalistek (więcej TUTAJ). Już w poniedziałek, 8 lutego, rozpocznie się za to główna tenisowa impreza w Melbourne - Australian Open.