Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Australian Open: Program i wyniki kobiet (drabinka)

Amerykanka Sofia Kenin stanie przed trudnym zadaniem obrony mistrzowskiego tytułu w wielkoszlemowym Australian Open. W gronie 128 uczestniczek turnieju w Melbourne znalazła się tylko jedna Polka - Iga Świątek.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020 PAP/EPA / RANCIS MALASIG / Na zdjęciu: Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71,5 mln dolarów australijskich

finał:

sobota, 20 lutego

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Jennifer Brady (USA, 22) 6:4, 6:3

półfinał:

czwartek, 18 lutego

Jennifer Brady (USA, 22) - Karolina Muchova (Czechy, 25) 6:4, 3:6, 6:4
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Serena Williams (USA, 10) 6:3, 6:4

ćwierćfinał:

środa, 17 lutego

Karolina Muchova (Czechy, 25) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 1:6, 6:3, 6:2
Jennifer Brady (USA, 22) - Jessica Pegula (USA) 4:6, 6:2, 6:1

wtorek, 16 lutego

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:2
Serena Williams (USA, 10) - Simona Halep (Rumunia, 2) 6:3, 6:3

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 15 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:4
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Elise Mertens (Belgia, 18) 7:6(5), 7:5
Jennifer Brady (USA, 22) - Donna Vekić (Chorwacja, 28) 6:1, 7:5
Jessica Pegula (USA) - Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:4, 3:6, 6:3

niedziela, 14 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Marketa Vondrousova (Czechy, 19) 6:4, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) 4:6, 6:4, 7:5
Serena Williams (USA, 10) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) 6:4, 2:6, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 2) - Iga Świątek (Polska, 15) 3:6, 6:1, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 13 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) 6:2, 6:4
Shelby Rogers (USA) - Anett Kontaveit (Estonia, 21) 6:4, 6:3
Elise Mertens (Belgia, 18) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) 6:2, 6:1
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Karolina Pliskova (Czechy, 6) 7:5, 7:5
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Kaia Kanepi (Estonia) 5:7, 7:6(2), 6:4
Jennifer Brady (USA, 22) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 6:1, 6:3
Jessica Pegula (USA) - Kristina Mladenović (Francja) 6:2, 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Julia Putincewa (Kazachstan, 26) 6:4, 6:0

piątek, 12 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Sara Errani (Włochy, Q) 6:4, 2:6, 7:5
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:1, 6:1
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Ons Jabeur (Tunezja, 27) 6:3, 6:2
Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Ann Li (USA) 6:3, 6:1
Serena Williams (USA, 10) - Anastazja Potapowa (Rosja) 7:6(5), 6:2
Iga Świątek (Polska, 15) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 2) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) 6:1, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 11 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Daria Gawriłowa (Australia) 6:1, 7:6(7)
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) - Barbora Krejcikova (Czechy) 6:3, 7:6(4)
Anett Kontaveit (Estonia, 21) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:7(5), 6:4, 6:2
Shelby Rogers (USA) - Olga Danilović (Serbia, Q) 6:2, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 7:5, 2:6, 6:4
Elise Mertens (Belgia, 18) - Lin Zhu (Chiny) 7:6(8), 6:1
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Mona Barthel (Niemcy) 6:4, 6:1
Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Danielle Collins (USA) 7:5, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) - Sofia Kenin (USA, 4) 6:3, 6:2
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:2, 6:2
Jennifer Brady (USA, 22) - Madison Brengle (USA) 6:1, 6:2
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Mayar Sherif (Egipt, Q) 3:6, 7:6(2), 6:3
Jessica Pegula (USA) - Samantha Stosur (Australia, WC) 6:0, 6:1
Kristina Mladenović (Francja) - Nao Hibino (Japonia) 7:5, 6:1
Julia Putincewa (Kazachstan, 26) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:4, 1:6, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Cori Gauff (USA) 6:4, 6:3

środa, 10 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Bianca Andreescu (Kanada, 8) 6:3, 6:2
Sara Errani (Włochy, Q) - Venus Williams (USA) 6:1, 6:0
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Rebecca Marino (Kanada, Q) 6:1, 7:5
Sorana Cirstea (Rumunia) - Petra Kvitova (Czechy, 9) 6:4, 1:6, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) 6:3, 6:1
Zarina Dijas (Kazachstan) - Bernarda Pera (USA) 6:4, 3:6, 6:3
Ons Jabeur (Tunezja, 27) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, LL) 6:3, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Caroline Garcia (Francja) 6:2, 6:3
Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Daria Kasatkina (Rosja) 7:6(5), 6:3
Ann Li (USA) - Alize Cornet (Francja) 6:2, 7:6(6)
Anastazja Potapowa (Rosja) - Timea Babos (Węgry, Q) 6:2, 6:4
Serena Williams (USA, 10) - Nina Stojanović (Serbia) 6:3, 6:0
Iga Świątek (Polska, 15) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:4
Fiona Ferro (Francja) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) 6:4, 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) - Warwara Graczewa (Rosja) 5:7, 6:2, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 2) - Ajla Tomljanović (Australia) 4:6, 6:4, 7:5

I runda:

wtorek, 9 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:0, 6:0
Daria Gawriłowa (Australia) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:1, 7:5
Barbora Krejcikova (Czechy) - Saisai Zheng (Chiny) 6:3, 2:6, 6:2
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 21) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 7:5, 6:2
Heather Watson (Wielka Brytania) - Kristyna Pliskova (Czechy) 7:6(4), 7:6(3)
Shelby Rogers (USA) - Francesca Jones (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:1
Olga Danilović (Serbia, Q) - Petra Martić (Chorwacja, 16) 7:5, 3:6, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Lauren Davis (USA) 6:3, 4:6, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Barbora Strycova (Czechy) 6:2, 6:2
Lin Zhu (Chiny) - Whitney Osuigwe (USA, Q) 6:1, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 18) - Leylah Annie Fernandez (Kanada) 6:1, 6:3
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 7:5, 6:2
Mona Barthel (Niemcy) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy, Q) 3:6, 6:4, 6:4
Danielle Collins (USA) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:3, 6:1
Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Jasmine Paolini (Włochy) 6:0, 6:2

Sofia Kenin (USA, 4) - Maddison Inglis (Australia, WC) 7:5, 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:3, 6:1
Nadia Podoroska (Argentyna) - Christina McHale (USA) 6:4, 6:4
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Yafan Wang (Chiny) 4:6, 6:3, 6:4
Jennifer Brady (USA, 22) - Aliona Bolsova (Hiszpania) 6:1, 6:3
Madison Brengle (USA) - Arina Rodionowa (Australia, WC) 6:1, 6:2
Mayar Sherif (Egipt, Q) - Chloe Paquet (Francja, Q) 7:5, 7:5
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 13) 4:6, 2:0 i krecz
Jessica Pegula (USA) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 12) 7:5, 6:4
Samantha Stosur (Australia, WC) - Destanee Aiava (Australia, WC) 6:4, 6:4
Nao Hibino (Japonia) - Astra Sharma (Australia, WC) 2:6, 6:3, 7:5
Kristina Mladenović (Francja) - Maria Sakkari (Grecja, 20) 6:2, 0:6, 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan, 26) - Sloane Stephens (USA) 4:6, 6:2, 6:3
Alison van Uytvanck (Belgia) - Clara Burel (Francja, Q) 4:6, 6:3, 6:4
Cori Gauff (USA) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:3, 7:6(5)

Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Margarita Gasparian (Rosja, LL) 6:4, 6:0
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Paula Badosa (Hiszpania) 6:7(4), 7:6(4), 7:5
Ann Li (USA) - Shuai Zhang (Chiny, 31) 6:2, 6:0

poniedziałek, 8 lutego

Bianca Andreescu (Kanada, 8) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia, LL) 6:2, 4:6, 6:3
Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, Q) 7:5, 6:2
Venus Williams (USA) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 6:2
Sara Errani (Włochy, Q) - Qiang Wang (Chiny, 30) 2:6, 6:4, 6:4
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Rebecca Peterson (Szwecja) 2:6, 7:5, 7:5
Rebecca Marino (Kanada, Q) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:0, 7:6(9)
Sorana Cirstea (Rumunia) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 6:2, 6:1
Petra Kvitova (Czechy, 9) - Greet Minnen (Belgia, Q) 6:3, 6:4
Zarina Dijas (Kazachstan) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:2, 7:5
Bernarda Pera (USA) - Andżelika Kerber (Niemcy, 23) 6:0, 6:4
Ons Jabeur (Tunezja, 27) - Andrea Petković (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, LL) - Mayo Hibi (Japonia) 7:6(2), 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Polona Hercog (Słowenia) 7:6(6), 6:3
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:1, 6:2

Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:0, 6:4
Daria Kasatkina (Rosja) - Katie Boulter (Wielka Brytania) 6:1, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Waleria Sawinych (Rosja, Q) 6:2, 4:6, 7:6(7)
Anastazja Potapowa (Rosja) - Alison Riske (USA, 24) 6:2, 6:1
Timea Babos (Węgry, Q) - Ysaline Bonaventure (Belgia, LL) 7:6(0), 6:4
Nina Stojanović (Serbia) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:3, 6:4
Serena Williams (USA, 10) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:1, 6:1
Iga Świątek (Polska, 15) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:3
Camila Giorgi (Włochy) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:3, 6:3
Fiona Ferro (Francja) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:7(5), 6:2, 6:4
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 4:6, 6:4, 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:2, 7:6(5)
Warwara Graczewa (Rosja) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:1, 3:6, 7:6(7)
Ajla Tomljanović (Australia) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:1
Simona Halep (Rumunia, 2) - Lizette Cabrera (Australia, WC) 6:2, 6:1

Drabinka turnieju kobiet Australian Open 2021

Czytaj także:
Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak poznali rywali w Australian Open
Iga Świątek poznała przeciwniczkę w Australian Open

ZOBACZ WIDEO: Jak Iga Świątek przygotowuje się do meczów? Daria Abramowicz zdradza rutynę mistrzyni


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Sofia Kenin obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×