KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Australian Open: Program i wyniki kobiet (drabinka)

Amerykanka Sofia Kenin stanie przed trudnym zadaniem obrony mistrzowskiego tytułu w wielkoszlemowym Australian Open. W gronie 128 uczestniczek turnieju w Melbourne znalazła się tylko jedna Polka - Iga Świątek.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020 PAP/EPA / RANCIS MALASIG / Na zdjęciu: Sofia Kenin, mistrzyni Australian Open 2020

Mecze Igi Świątek i Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71,5 mln dolarów australijskich

finał:

sobota, 20 lutego

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Jennifer Brady (USA, 22) 6:4, 6:3

półfinał:

czwartek, 18 lutego

Jennifer Brady (USA, 22) - Karolina Muchova (Czechy, 25) 6:4, 3:6, 6:4
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Serena Williams (USA, 10) 6:3, 6:4

ćwierćfinał:

środa, 17 lutego

Karolina Muchova (Czechy, 25) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 1:6, 6:3, 6:2
Jennifer Brady (USA, 22) - Jessica Pegula (USA) 4:6, 6:2, 6:1

wtorek, 16 lutego

Naomi Osaka (Japonia, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2, 6:2
Serena Williams (USA, 10) - Simona Halep (Rumunia, 2) 6:3, 6:3

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 15 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:4
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Elise Mertens (Belgia, 18) 7:6(5), 7:5
Jennifer Brady (USA, 22) - Donna Vekić (Chorwacja, 28) 6:1, 7:5
Jessica Pegula (USA) - Elina Switolina (Ukraina, 5) 6:4, 3:6, 6:3

niedziela, 14 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Marketa Vondrousova (Czechy, 19) 6:4, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) 4:6, 6:4, 7:5
Serena Williams (USA, 10) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) 6:4, 2:6, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 2) - Iga Świątek (Polska, 15) 3:6, 6:1, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 13 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) 6:2, 6:4
Shelby Rogers (USA) - Anett Kontaveit (Estonia, 21) 6:4, 6:3
Elise Mertens (Belgia, 18) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) 6:2, 6:1
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Karolina Pliskova (Czechy, 6) 7:5, 7:5
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Kaia Kanepi (Estonia) 5:7, 7:6(2), 6:4
Jennifer Brady (USA, 22) - Kaja Juvan (Słowenia, Q) 6:1, 6:3
Jessica Pegula (USA) - Kristina Mladenović (Francja) 6:2, 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Julia Putincewa (Kazachstan, 26) 6:4, 6:0

piątek, 12 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Sara Errani (Włochy, Q) 6:4, 2:6, 7:5
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2, 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:1, 6:1
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Ons Jabeur (Tunezja, 27) 6:3, 6:2
Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Ann Li (USA) 6:3, 6:1
Serena Williams (USA, 10) - Anastazja Potapowa (Rosja) 7:6(5), 6:2
Iga Świątek (Polska, 15) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 2) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) 6:1, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 11 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Daria Gawriłowa (Australia) 6:1, 7:6(7)
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) - Barbora Krejcikova (Czechy) 6:3, 7:6(4)
Anett Kontaveit (Estonia, 21) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:7(5), 6:4, 6:2
Shelby Rogers (USA) - Olga Danilović (Serbia, Q) 6:2, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 7:5, 2:6, 6:4
Elise Mertens (Belgia, 18) - Lin Zhu (Chiny) 7:6(8), 6:1
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Mona Barthel (Niemcy) 6:4, 6:1
Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Danielle Collins (USA) 7:5, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) - Sofia Kenin (USA, 4) 6:3, 6:2
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:2, 6:2
Jennifer Brady (USA, 22) - Madison Brengle (USA) 6:1, 6:2
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Mayar Sherif (Egipt, Q) 3:6, 7:6(2), 6:3
Jessica Pegula (USA) - Samantha Stosur (Australia, WC) 6:0, 6:1
Kristina Mladenović (Francja) - Nao Hibino (Japonia) 7:5, 6:1
Julia Putincewa (Kazachstan, 26) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:4, 1:6, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Cori Gauff (USA) 6:4, 6:3

środa, 10 lutego

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Bianca Andreescu (Kanada, 8) 6:3, 6:2
Sara Errani (Włochy, Q) - Venus Williams (USA) 6:1, 6:0
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Rebecca Marino (Kanada, Q) 6:1, 7:5
Sorana Cirstea (Rumunia) - Petra Kvitova (Czechy, 9) 6:4, 1:6, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) 6:3, 6:1
Zarina Dijas (Kazachstan) - Bernarda Pera (USA) 6:4, 3:6, 6:3
Ons Jabeur (Tunezja, 27) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, LL) 6:3, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Caroline Garcia (Francja) 6:2, 6:3
Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Daria Kasatkina (Rosja) 7:6(5), 6:3
Ann Li (USA) - Alize Cornet (Francja) 6:2, 7:6(6)
Anastazja Potapowa (Rosja) - Timea Babos (Węgry, Q) 6:2, 6:4
Serena Williams (USA, 10) - Nina Stojanović (Serbia) 6:3, 6:0
Iga Świątek (Polska, 15) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:4
Fiona Ferro (Francja) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) 6:4, 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) - Warwara Graczewa (Rosja) 5:7, 6:2, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 2) - Ajla Tomljanović (Australia) 4:6, 6:4, 7:5

I runda:

wtorek, 9 lutego

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:0, 6:0
Daria Gawriłowa (Australia) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:1, 7:5
Barbora Krejcikova (Czechy) - Saisai Zheng (Chiny) 6:3, 2:6, 6:2
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 21) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 7:5, 6:2
Heather Watson (Wielka Brytania) - Kristyna Pliskova (Czechy) 7:6(4), 7:6(3)
Shelby Rogers (USA) - Francesca Jones (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:1
Olga Danilović (Serbia, Q) - Petra Martić (Chorwacja, 16) 7:5, 3:6, 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, 11) - Lauren Davis (USA) 6:3, 4:6, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja) - Barbora Strycova (Czechy) 6:2, 6:2
Lin Zhu (Chiny) - Whitney Osuigwe (USA, Q) 6:1, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 18) - Leylah Annie Fernandez (Kanada) 6:1, 6:3
Karolina Muchova (Czechy, 25) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 7:5, 6:2
Mona Barthel (Niemcy) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy, Q) 3:6, 6:4, 6:4
Danielle Collins (USA) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:3, 6:1
Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Jasmine Paolini (Włochy) 6:0, 6:2

Sofia Kenin (USA, 4) - Maddison Inglis (Australia, WC) 7:5, 6:4
Kaia Kanepi (Estonia) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:3, 6:1
Nadia Podoroska (Argentyna) - Christina McHale (USA) 6:4, 6:4
Donna Vekić (Chorwacja, 28) - Yafan Wang (Chiny) 4:6, 6:3, 6:4
Jennifer Brady (USA, 22) - Aliona Bolsova (Hiszpania) 6:1, 6:3
Madison Brengle (USA) - Arina Rodionowa (Australia, WC) 6:1, 6:2
Mayar Sherif (Egipt, Q) - Chloe Paquet (Francja, Q) 7:5, 7:5
Kaja Juvan (Słowenia, Q) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 13) 4:6, 2:0 i krecz
Jessica Pegula (USA) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 12) 7:5, 6:4
Samantha Stosur (Australia, WC) - Destanee Aiava (Australia, WC) 6:4, 6:4
Nao Hibino (Japonia) - Astra Sharma (Australia, WC) 2:6, 6:3, 7:5
Kristina Mladenović (Francja) - Maria Sakkari (Grecja, 20) 6:2, 0:6, 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan, 26) - Sloane Stephens (USA) 4:6, 6:2, 6:3
Alison van Uytvanck (Belgia) - Clara Burel (Francja, Q) 4:6, 6:3, 6:4
Cori Gauff (USA) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 5) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:3, 7:6(5)

Garbine Muguruza (Hiszpania, 14) - Margarita Gasparian (Rosja, LL) 6:4, 6:0
Ludmiła Samsonowa (Rosja, Q) - Paula Badosa (Hiszpania) 6:7(4), 7:6(4), 7:5
Ann Li (USA) - Shuai Zhang (Chiny, 31) 6:2, 6:0

poniedziałek, 8 lutego

Bianca Andreescu (Kanada, 8) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia, LL) 6:2, 4:6, 6:3
Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, Q) 7:5, 6:2
Venus Williams (USA) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 6:2
Sara Errani (Włochy, Q) - Qiang Wang (Chiny, 30) 2:6, 6:4, 6:4
Marketa Vondrousova (Czechy, 19) - Rebecca Peterson (Szwecja) 2:6, 7:5, 7:5
Rebecca Marino (Kanada, Q) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:0, 7:6(9)
Sorana Cirstea (Rumunia) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 6:2, 6:1
Petra Kvitova (Czechy, 9) - Greet Minnen (Belgia, Q) 6:3, 6:4
Zarina Dijas (Kazachstan) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:2, 7:5
Bernarda Pera (USA) - Andżelika Kerber (Niemcy, 23) 6:0, 6:4
Ons Jabeur (Tunezja, 27) - Andrea Petković (Niemcy) 6:3, 3:6, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, LL) - Mayo Hibi (Japonia) 7:6(2), 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Polona Hercog (Słowenia) 7:6(6), 6:3
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:1, 6:2

Aryna Sabalenka (Białoruś, 7) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:0, 6:4
Daria Kasatkina (Rosja) - Katie Boulter (Wielka Brytania) 6:1, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Waleria Sawinych (Rosja, Q) 6:2, 4:6, 7:6(7)
Anastazja Potapowa (Rosja) - Alison Riske (USA, 24) 6:2, 6:1
Timea Babos (Węgry, Q) - Ysaline Bonaventure (Belgia, LL) 7:6(0), 6:4
Nina Stojanović (Serbia) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:3, 6:4
Serena Williams (USA, 10) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:1, 6:1
Iga Świątek (Polska, 15) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:3
Camila Giorgi (Włochy) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:3, 6:3
Fiona Ferro (Francja) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:7(5), 6:2, 6:4
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 4:6, 6:4, 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja, 32) - Marta Kostiuk (Ukraina) 6:2, 7:6(5)
Warwara Graczewa (Rosja) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:1, 3:6, 7:6(7)
Ajla Tomljanović (Australia) - Misaki Doi (Japonia) 6:2, 6:1
Simona Halep (Rumunia, 2) - Lizette Cabrera (Australia, WC) 6:2, 6:1

Drabinka turnieju kobiet Australian Open 2021

Czytaj także:
Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak poznali rywali w Australian Open
Iga Świątek poznała przeciwniczkę w Australian Open

ZOBACZ WIDEO: Jak Iga Świątek przygotowuje się do meczów? Daria Abramowicz zdradza rutynę mistrzyni

Czy Sofia Kenin obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×