Iga Świątek odpadła z Australian Open. Ekspert wskazał, czego zabrakło Polce

Iga Świątek odpadła w IV rundzie Australian Open. Polka prowadziła po pierwszym secie z Simoną Halep, ale Rumunka odwróciła losy rywalizacji. Mariusz Fyrstenberg wskazał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" czego zabrakło Świątek do wygranej.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Iga Świątek
Po pierwszej partii polscy kibice byli w świetnych humorach. Iga Świątek przełamała Simonę Halep i wygrała 6:3. Później Rumunka zmieniła taktykę i nie dała polskiej tenisistce żadnych szans. Halep wygrała dwa kolejne sety i cieszyła się z awansu do ćwierćfinału, w którym jej rywalką będzie Serena Williams.

Świątek popełniła dużo niewymuszonych błędów, co przyczyniło się do jej porażki. Zdaniem Mariusza Fyrstenberga to nie była jedyna przyczyna porażki triumfatorki ubiegłorocznego Roland Garros. - Dało się dostrzec, że brakuje również ogrania w meczach trzysetowych. Świątek od dawna nie grała takich ciasnych końcówek - powiedział były czołowy deblista świata.

Polka w Roland Garros wszystkie siedem spotkań wygrała w dwóch setach. W pierwszych trzech rundach Australian Open Świątek też grała dwusetowe pojedynki, z których wychodziła zwycięsko.

Fyrstenberg uważa, że Świątek zrobiła duże postępy, a do tego wciąż się rozwija i w przyszłości będziemy mieli z niej duża pociechę. Potrzebne jest jej jeszcze doświadczenie w długich meczach, które będzie potrafiła rozstrzygać na swoją korzyść. - Zacięte mecze, choćby ze względu na wyższy poziom stresu, od czasu do czasu bardzo się przydają - dodał.

Iga Świątek zawiedziona po meczu z Simoną Halep. "To odróżnia wielkie mistrzynie od mniej doświadczonych tenisistek"