Rzadko spotykana prośba Igi Świątek. Zwróciła się z nią do sędziego

Iga Świątek zakończyła już udział w rywalizacji indywidualnej w ramach Australian Open. Polkę wyeliminowała Simona Halep. Podczas starcia z Rumunką młoda tenisistka miała zaskakującą prośbę do sędziego.

Mateusz Domański
Iga Świątek PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Iga Świątek
Niedzielny pojedynek Iga Świątek - Simona Halep zakończył się triumfem Rumunki 3:6, 6:1, 6:4. Polka zaczęła bardzo obiecująco, ale później już tak dobrze nie było.

Nocna sesja najwidoczniej nie posłużyła Idze. W trakcie starcia z Halep polska tenisistka poprosiła o kawę. Z taką prośbą zwróciła się do sędziego, podczas drugiego seta.

Porcję kofeiny przyjęła między trzecim a czwartym gemem trzeciego seta. Ten zastrzyk energii nie pozwolił jej jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

- Faktycznie jest tak, że ta sesja nocna nie posłużyła Idze. Z jednej strony, jak tenisiści przyjechali z Europy do Australii, to musieli przestawić się czasowo. To było dosyć trudne, trzeba przestawić się co do spania. A potem jeszcze ta pora nocna na mecze, która została Idze ustawiona - komentuje w rozmowie ze sport.pl Tomasz Świątek, ojciec Igi.

Relacjonuje również, że nocna sesja trochę nie podobała się polskiej tenisistce, bo nie czuła się w pełni dyspozycji, jak w ciągu dnia. Domyśla się, że właśnie dlatego poprosiła o kawę, co jest rzadkim widokiem na kortach tenisowych.

Wcześniej kawę na korcie spożywali m.in. Serena Williams czy Stan Wawrinka.