Awans Bianki Andreescu prawie bez gry. Porażki tenisistek rozstawionych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Bianca Andreescu

Tylko 30 minut trwał drugi mecz Bianki Andreescu w turnieju Phillip Island Trophy (WTA 250) w Melbourne. Rywalka Kanadyjki skreczowała. Odpadły dwie rozstawione tenisistki.

Po szybkim odpadnięciu z Australian Open, Bianca Andreescu (WTA 9) zdecydowała się na start w imprezie rangi WTA 250 w Melbourne. Na początek mistrzyni US Open 2019 stoczyła trzysetową batalię z Amerykanką Madison Brengle. We wtorek Kanadyjka awansowała do ćwierćfinału prawie bez gry. Po 30 minutach wygrała pierwszy set meczu z Zariną Dijas (WTA 83) i Kazaszka skreczowała z powodu kontuzji kolana.

Andreescu wraca po problemach zdrowotnych. W Australian Open 2021 zanotowała pierwszy start od Mistrzostw WTA 2019. W ćwierćfinale rywalką Kanadyjki będzie Irina-Camelia Begu (WTA 74), która zwyciężyła 6:7(2), 6:2, 6:1 rozstawioną z numerem czwartym Qiang Wang (WTA 34). W pierwszym secie Chinka wróciła ze stanu 3:5, ale w dwóch kolejnych zdobyła tylko trzy gemy.

Odpadła rozstawiona z numerem siódmym Anastazja Pawluczenkowa (WTA 39). Rosjanka siedem razy oddała podanie i przegrała 6:2, 1:6, 4:6 ze swoją rodaczką Darią Kasatkiną (WTA 75). Petra Martić (WTA 19) pokonała 6:1, 6:3 Kimberly Birrell (WTA 739). W ciągu 76 minut Chorwatka zaserwowała osiem asów i zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła osiem z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. W ćwierćfinale zmierzy się z Kasatkiną.

Danielle Collins (WTA 40) wygrała 6:4, 6:2 z Misaki Doi (WTA 87). W trwającym 73 minut meczu Amerykanka zamieniła na przełamanie cztery z sześciu okazji. Następną jej rywalką będzie Rebecca Peterson (WTA 55), która zatrzymała pogromczynię Sofię Kenin. Pokonała 7:5, 6:3 nienotowaną w rankingu Olivię Gadecki. Szwedka tylko raz straciła podanie, a sama wykorzystała trzy z pięciu break pointów.

Phillip Island Trophy, Melbourne (Australia) WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów wtorek, 16 lutego

III runda gry pojedynczej:

Bianca Andreescu (Kanada, 2/WC) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:1 i krecz Petra Martić (Chorwacja, 4) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:1, 6:3 Danielle Collins (USA, 8) - Misaki Doi (Japonia) 6:4, 6:2 Marie Bouzkova (Czechy, 13) - Gabriella Da Silva-Fick (Australia, LL) 6:1, 6:1 Rebecca Peterson (Szwecja, 16) - Olivia Gadecki (Australia, WC) 7:5, 6:3 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Qiang Wang (Chiny, 5) 6:7(2), 6:2, 6:1 Daria Kasatkina (Rosja) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 7) 2:6, 6:1, 6:4 Jil Teichmann (Szwajcaria) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 6:3, 3:3 i krecz

Zobacz także: Naomi Osaka znokautowała rewelację Australian Open. Japonka przerwała piękny sen artystki z Tajwanu Elina Switolina nie trafi do tenisowego raju. Euforia Amerykanek w Melbourne

Czy Bianca Andreescu wygra turniej WTA w Melbourne?