Australian Open: Rafael Nadal kontra Stefanos Tsitsipas nocą. Ashleigh Barty o wyrównanie życiowego wyniku (plan gier)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Rafael Nadal
PAP/EPA / JAMES ROSS / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Niepokonana od ośmiu meczów australijska tenisistka Ashleigh Barty powalczy o wyrównanie swojego najlepszego wyniku w wielkoszlemowym Australian Open. W sesji nocnej dojdzie do starcia Hiszpana Rafaela Nadala z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

W środę w sesji dziennej Australian Open 2021 odbędą się dwa ostatnie ćwierćfinały kobiet. Tak się stanie, bo zwyciężczynie tych spotkań nie będą miały dnia przerwy, tylko zmierzą się ze sobą w czwartek.

O godz. 1:00 w nocy czasu polskiego na Rod Laver Arena wyjdą Ashleigh Barty i Karolina Muchova. Niepokonana od ośmiu meczów Australijka powalczy o wyrównanie swojego najlepszego rezultatu w imprezie z ubiegłego sezonu. Będzie to dla niej szansa na trzeci wielkoszlemowy półfinał. W 2019 roku triumfowała w Rolandzie Garrosie. Muchova, która w III rundzie wyeliminowała Karolinę Pliskovą, po raz drugi wystąpi w ćwierćfinale turnieju tej rangi (Wimbledon 2019). Barty pokonała Muchovą w III rundzie US Open 2018 w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Nie wcześniej niż o godz. 3:00 dojdzie do starcia Amerykanek, Jessiki Peguli z Jennifer Brady. Pierwsza na swoim rozkładzie ma Wiktorię Azarenkę i Elinę Switolinę. Druga w 1/8 finału odprawiła Donnę Vekić. Pegula wcześniej w wielkoszlemowych turniejach nigdy nie doszła dalej niż do III rundy. Brady powalczy o drugi półfinał, po US Open 2020. Będzie to ich drugi pojedynek. W ubiegłym sezonie w Nowym Jorku, w turnieju przeniesionym z Cincinnati, lepsza była Pegula.

Po godz. 5:00 rozpocznie się konfrontacja rosyjskich tenisistów, Andrieja Rublowa i Daniła Miedwiediewa. Pierwszy z nich jeszcze nie stracił seta. Drugi ma za sobą pięciosetowy bój z Serbem Filipem Krajinoviciem. Miedwiediew ma szansę na trzeci wielkoszlemowy półfinał. Dwa osiągnął w dwóch ostatnich edycjach US Open, w tym finał w 2019 roku. Rublow zagra o najlepszy wynik w zawodach tej rangi. Będzie to jego czwarty ćwierćfinał, pierwszy w Melbourne. Miedwiediew wygrał wszystkie cztery ich spotkania bez straty seta. Ostatnie odbyło się w US Open 2020.

W sesji nocnej będzie miał miejsce mecz Rafaela Nadala ze Stefanosem Tsitsipasem. Grek rozegrał o jeden mecz mniej, bo w 1/8 finału otrzymał walkowera od Matteo Berrettiniego. Najwięcej problemów miał w II rundzie, w której wyeliminował Thanasiego Kokkinakisa po pięciosetowym dreszczowcu. Hiszpan nie stracił jeszcze seta, a w poniedziałek nie dał szans Fabio Fogniniemu. Nadal w swoim dorobku ma 20 wielkoszlemowych tytułów. Jeden z nich zdobył w Melbourne (2009). Tsitsipas ma bilans 2-0 ćwierćfinałów w turniejach tej rangi. Półfinał osiągnął w Australian Open 2019 i Rolandzie Garrosie 2020. Hiszpan wygrał sześć z siedmiu ich dotychczasowych meczów. Grek jedyny raz z wygranej cieszył się w 2019 rok w Madrycie.

Plan gier 10. dnia (środa) wielkoszlemowego Australian Open 2021:

Rod Laver Arena:

od godz. 1:00 czasu polskiego Ashleigh Barty (Australia, 1) - Karolina Muchova (Czechy, 25)

nie przed godz. 3:00 czasu polskiego Jennifer Brady (USA, 22) - Jessica Pegula (USA)

nie przed godz. 5:00 czasu polskiego Andriej Rublow (Rosja, 7) - Danił Miedwiediew (Rosja, 4)

po godz. 9:30 czasu polskiego Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2)

Czytaj także: Australian Open: 3,5-godzinny mecz wzlotów i upadków. Novak Djoković lepszy od Alexandra Zvereva Australian Open: ból i Asłan Karacew za mocni dla Grigora Dimitrowa. Wielkoszlemowy debiutant w półfinale