Iga Świątek zaskoczyła po wygranej. W rozmowie z telewizją przeprosiła tatę

Iga Świątek znów pokazała, że drzemią w niej ogromne możliwości. Polka wygrała turniej WTA 500 w Adelajdzie, a kilka minut po tym sukcesie w rozmowie z telewizją Canal+ Sport przeprosiła obecnego w studiu tatę.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek Getty Images / Mark Brake / Na zdjęciu: Iga Świątek
Dla Igi Świątek był to pierwszy wygrany turniej rangi WTA. W Adelajdzie polska tenisistka nie dała rywalkom najmniejszych szans. Wszystkie mecze wygrywała w dwóch setach, a w finale Belindzie Bencić oddała tylko cztery gemy. Wcześniej Polka wygrała tylko w organizowanym pod auspicjami ITF wielkoszlemowym Roland Garros.

Świątek podczas ceremonii wręczenia nagród dziękowała m.in. tacie Tomaszowi Świątkowi. Ten obecny był w studiu Canal+ Sport, gdzie był gościem. - Chciałabym podziękować mojej rodzinie, mojemu tacie, który jest teraz trochę celebrytą. Ogląda mnie na żywo w studiu - mówiła Iga Świątek. - Cześć, tato - dodała już po polsku.

To jednak nie koniec, gdyż Świątek po kilku minutach była gościem specjalnym studia. Gdy tylko udało się z nią połączyć, głos zabrał jej ojciec, który pogratulował świetnego występu. - Zagrałaś fenomenalnie. Jeden z lepszych meczów w całym turnieju. Pełen szacun - mówił ojciec tenisistki.

Ta podziękowała za gratulacje i jednocześnie przeprosiła ojca. - Sorry, że nie dzwoniłam przez ostatnie kilka dni - odpowiedziała Świątek i wywołała uśmiech u ojca.

Teraz Świątek czeka krótka przerwa. Polka wycofała się z zawodów WTA 500 w katarskiej Dosze. Nasza reprezentantka odpocznie trochę od tenisa, a następnie zagra w Dubaju (7-13 marca, ranga WTA 1000).