Deblowy występ Magdaleny Fręch i Katarzyny Kawy. Polki miały trudne rywalki w Lyonie

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wystąpiły razem w deblu turnieju WTA 250 w Lyonie. Polki miały trudne zadanie, bo trafiły na parę rozstawioną z numerem drugim.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa w Lyonie stoczyły zażarte boje w singlu. Pierwsza prowadziła 3:0 w trzecim secie, ale przegrała z rozstawioną z numerem drugim Francuzką Fioną Ferro (7:5, 5:7, 5:7). Druga uległa Belgijce Greet Minnen (5:7, 5:7). Polki wystąpiły też razem w deblu. W środę trafiły na parę rozstawioną z numerem drugim i nie sprawiły niespodzianki. Makoto Ninomiya i Renata Voracova pokonały je 6:2, 6:4.

W pierwszym secie Fręch i Kawa od 2:1 straciły pięć gemów z rzędu. W drugiej partii Polki raz przełamały rywalki, ale dwa razy oddały podanie. Ninomiya i Voracova objęły prowadzenie 4:2 i nie oddały przewagi, choć końcówka obfitowała w zacięte gemy.

W trwającym 70 minut meczu Japonka i Czeszka obroniły sześć z siedmiu break pointów i wykorzystały cztery z 13 szans na przełamanie. Zdobyły o dziewięć punktów więcej od Polek (62-53).

Voracova i Ninomiya razem doszły do półfinału Wimbledonu 2017. Dla Czeszki jest to najlepszy wielkoszlemowy wynik. Japonka jest finalistką Rolanda Garrosa 2018 w parze z Eri Hozumi.

Dla Fręch był to pierwszy deblowy występ w głównym cyklu od lata 2018 roku. W San Jose jej partnerką była Amerykanka Maria Sanchez. W I rundzie przegrały z Japonkami Miyu Kato i Makoto Ninomiyą. Kawa na taki start czekała od września 2019. Wtedy w Taszkencie jej partnerką była reprezentantka USA Francesca di Lorenzo. Odpadły po pierwszym meczu ulegając Rumunce Irinie-Camelii Begu i Białorusince Lidzi Marozawej.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
środa, 3 marca

I runda gry podwójnej:

Makoto Ninomiya (Japonia, 2) / Renata Voracova (Czechy, 2) - Magdalena Fręch (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) 6:2, 6:4

Która z Polek ma większe szanse na wygranie turnieju WTA w singlu?