Eugenie Bouchard wykonała kolejny krok. Kwalifikantka z Włoch idzie jak burza

Kanadyjska tenisistka Eugenie Bouchard odprawiła trzecią rywalkę w turnieju WTA 250 w Guadalajarze. Kolejny mecz wygrała kwalifikantka z Włoch, Elisabetta Cocciaretto.

Eugenie Bouchard PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Eugenie Bouchard
Eugenie Bouchard (WTA 144) bardzo dobrze sobie radzi w Guadalajarze. Była piąta rakieta globu ma za sobą trzy mecze. W ćwierćfinale pokonała 6:4, 6:3 Catherine McNally (WTA 120). W pierwszym secie Kanadyjka wróciła ze stanu 1:3.

W trwającym 83 minuty meczu Bouchard zaserwowała sześć asów. Kanadyjska finalistka Wimbledonu 2014 obroniła sześć z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 14 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki.

- Ostatnich kilka dni było jak burza. Grałam mecze każdego dnia, więc nawet nie miałam czasu, aby o tym myśleć. Jestem wdzięczna, że mogę tutaj zostać przez kolejny dzień - mówiła Bouchard w wywiadzie pomeczowym. Kanadyjka osiągnęła pierwszy półfinał od września ubiegłego roku, gdy jako kwalifikantka doszła do finału w Stambule.

Kolejną rywalką Bouchard będzie Elisabetta Cocciaretto (WTA 134), która rozbiła 6:3, 6:0 Lauren Davis (WTA 83). W ciągu 71 minut Amerykanka popełniła 10 podwójnych błędów. Włoszka zniwelowała osiem z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z sześciu okazji na przełamanie. Cocciaretto w poprzedniej rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Argentynkę Nadię Podoroską. Osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu.

Marie Bouzkova (WTA 50) w 77 minut pokonała 6:4, 6:2 Anna Karolina Schmiedlova  (WTA 117). Czeszka zgarnęła 28 z 34 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie. Dwa lata temu Bouzkova doszła w Guadalajarze do finału, gdy był to challenger (WTA 125K series).

Czeszka ma szansę na drugi finał w sezonie, po Phillip Island Trophy w Melbourne. Zmierzy się z Sarą Sorribes (WTA 71), która pokonała 6:3, 6:3 Astrę Sharmę (WTA 137). W ciągu 83 minut Hiszpanka wywalczyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Uzyskała cztery przełamania i osiągnęła trzeci singlowy półfinał w WTA Tour, po Bogocie i Gstaad (2017).