ATP Dubaj: Jeremy Chardy jako pierwszy w 1/8 finału. Wspaniały powrót Martona Fucsovicsa

Jeremy Chardy pokonał rozstawionego z numerem dziewiątym Alexa de Minaura i jako pierwszy awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP w Dubaju. Marton Fucsovics odrobił duże straty i wygrał z Vaskiem Pospisilem.

Marcin Motyka
Jeremy Chardy Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Jeremy Chardy
Dzięki rozstawieniu, z numerem dziewiątym, Alex de Minaur miał wolny los w I rundzie turnieju ATP w Dubaju. W swoim premierowym meczu zmierzył się z Jeremym Chardym, który w niedzielę wyeliminował Alberta Ramosa. Przewaga ogrania była po stronie Francuza. I on też opuszczał kort jako zwycięzca. Po godzinie i 44 minutach rywalizacji Chardy niespodziewanie pokonał De Minaura 2:6, 6:3, 6:4.

- Od początku roku gram dobrze. A łatwiej jest rywalizować, kiedy czujesz się pewny siebie. Masz poczucie, że jeśli rozegrałeś złego seta, to nie oznacza, iż mecz jest już zakończony - mówił, cytowany przez atptour.com Chardy, który odniósł dziewiąte zwycięstwo w swoim 14. meczu w 2021 roku.

W poniedziałkowy wieczór odbyły się również dwa ostatnie spotkania I rundy. Bardzo wielu emocji dostarczyło starcie Martona Fucsovicsa z Vaskiem Pospisilem. Węgier przegrywał już 2:6 i 1:4, lecz odwrócił losy pojedynku i ostatecznie zwyciężył 2:6, 7:5, 6:4.

Mający w ostatnich dniach problemy z plecami Fucsovics, który w ciągu 131 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów, trzy przełamania i 30 uderzeń kończących, w II rundzie zmierzy się z Pablo Carreno, turniejową "szóstką".

Do II rundy awansował również Emil Ruusuvuori. Kwalifikant z Finlandii zaserwował osiem asów, uzyskał trzy breaki i pokonał 6:3, 7:6(5) Jordana Thompsona. Kolejnym przeciwnikiem 21-latka z Helsinek będzie rozstawiony z numerem drugim Andriej Rublow.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,897 mln dolarów
poniedziałek, 15 marca

II runda gry pojedynczej:

Jeremy Chardy (Francja) - Alex de Minaur (Australia, 9) 2:6, 6:3, 6:4

I runda gry pojedynczej:

Marton Fucsovics (Węgry) - Vasek Pospisil (Kanada) 2:6, 7:5, 6:4
Emil Ruusuvuori (Finlandia, Q) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 7:6(5)

ATP Dubaj: 550. zwycięstwo Richarda Gasqueta. Francuz inauguracyjnym rywalem Huberta Hurkacza