Challenger Marbella: Karol Drzewiecki bez wygranej. W deblu mocniejsze "jedynki"

Karol Drzewiecki szybko zakończył występ w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Marbelli. Polak i jego nowy partner odpadli we wtorek w I rundzie debla.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W hiszpańskiej Marbelli partnerem Karola Drzewieckiego był doświadczony Lukas Rosol. Polsko-czeski duet nie miał dobrego losowania, bowiem już w I rundzie trafił na najwyżej rozstawioną parę Dominic Inglot i Matt Reid.

W pierwszym secie Drzewiecki i Rosol obronili trzy break pointy w gemie otwarcia i nie wykorzystali swojej szansy przy stanie 2:1. O losach tej części spotkania zdecydował tie break. W nim faworyzowany brytyjsko-australijski duet ruszył do ataku po zmianie stron i wygrał pewnie 7-3.

Polak i Czech chcieli dobrze zacząć drugą partię, lecz nie udało się im wywalczyć przełamania w gemie otwarcia. Przy stanie 3:2 do akcji wkroczyli Inglot i Reid, uzyskując kluczowego breaka. Potem mogli zakończyć spotkanie już w ósmym gemie, ale nasz reprezentant i jego partner obronili meczbola. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Kilka minut później brytyjsko-australijski duet zwieńczył mecz przy własnym serwisie.

Inglot i Reid zwyciężyli ostatecznie 7:6(3), 6:3. Ich przeciwnikami w ćwierćfinale będą Hiszpanie Roberto Carballes i Eduard Esteve Lobato lub Amerykanie Robert Galloway i Alex Lawson.

Anytech365 Andalucia Open, Marbella (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 44,8 tys. euro
wtorek, 30 marca

I runda gry podwójnej:

Dominic Inglot (Wielka Brytania, 1) / Matt Reid (Australia, 1) - Karol Drzewiecki (Polska) / Lukas Rosol (Czechy) 7:6(3), 6:3

Iga Świątek o swoim idolu. "Jego koszulka z autografem wisi u mnie na ścianie"