Petra Kvitova z pierwszą wygraną w Charleston. Będzie starcie gwiazd amerykańskiego tenisa

Petra Kvitova po raz drugi uczestniczy w turnieju w Charleston (WTA 500) i wygrała pierwszy mecz. Czeszka nie miała łatwej przeprawy z australijską kwalifikantką. W imprezie dojdzie do starcia amerykańskich tenisistek, Sloane Stepens z Madison Keys.

Petra Kvitova PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 11) rywalizację w Charleston rozpoczęła od II rundy, bo miała wolny los. Na początek Czeszka pokonała 7:6(4), 6:2 Storm Sanders (WTA 187). W pierwszym secie przełamań nie było. W tie breaku dwukrotna mistrzyni Wimbledonu od 2-3 zgarnęła pięć z sześciu kolejnych punktów. W drugiej partii od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu.

W trwającym 86 minut meczu Kvitova zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama wykorzystała dwie z czterech szans na przełamanie. Dla Czeszki jest to pierwszy wygrany mecz na zielonej mączce w Charleston. W 2018 zadebiutowała w tej imprezie i uległa swojej rodaczce Kristynie Pliskovej.

W III rundzie jest też Julia Putincewa (WTA 31), która wygrała 6:2, 6:2 z Zariną Dijas (WTA 88). W ciągu 80 minut wyżej notowana Kazaszka wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Garbine Muguruza, pogromczyni Magdaleny Fręch.

W I rundzie Sloane Stephens (WTA 57) pokonała 6:2, 6:4 Xinyu Wang (WTA 147). W trwającym 85 minut spotkaniu Amerykanka zniwelowała pięć z sześciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Madison Keys, od której była lepsza w finale US Open 2017. Amerykanki po raz drugi zmierzą się w Charleston. W 2019 roku w ćwierćfinale z wygranej cieszyła się Keys, która później zdobyła tytuł.

Leylah Annie Fernandez (WTA 72) wygrała 6:3, 6:1 z Shuai Zhang (WTA 41). W ciągu 68 minut Kanadyjka popełniła siedem podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Odparła cztery z pięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Danką Kovinić (WTA 91), która zwyciężyła 7:6(2), 6:4 Gabrielę Talabę (WTA 214) w godzinę i 47 minut. W spotkaniu miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Czarnogórki. Na lepszą z konfrontacji Fernandez z Kovinić czeka Kvitova.

Ons Jabeur (WTA 28) pokonała 6:2, 6:2 Martinę Trevisan (WTA 99) w 58 minut. Tunezyjka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Cori Gauff (WTA 36) rozbiła 6:3, 6:0 Cwetanę Pironkową (WTA 113). W pierwszym secie Bułgarka z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale Amerykanka zdobyła osiem kolejnych gemów. Kristina Mladenović (WTA 55) popełniła 13 podwójnych błędów i przegrała 4:6, 3:6 z Shelby Rogers (WTA 52).