Sara Errani lepsza od kolejnej Hiszpanki. Najwyżej rozstawiona Chinka za burtą

W turnieju WTA 250 w Bogocie nie ma już czterech najwyżej rozstawionych tenisistek. W czwartek odpadły Chinka Saisai Zheng i Holenderka Arantxa Rus. Sara Errani odprawiła kolejną Hiszpankę.

Sara Errani Getty Images / Daniel Pockett / Na zdjęciu: Sara Errani
W Bogocie nie wyłoniono jeszcze wszystkich ćwierćfinalistek, a już nie ma większości rozstawionych tenisistek. W czwartek odpadła Saisai Zheng (WTA 49), najwyżej notowana uczestniczka imprezy. Chinka przegrała 4:6, 1:6 ze Stefanie Vögele (WTA 127). Deblowa finalistka Rolanda Garrosa 2019 prowadziła 2:0 w pierwszym secie, ale straciła 12 z 15 kolejnych gemów. W ciągu 84 minut wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów i sześć razy oddała podanie.

Arantxa Rus (WTA 83) przegrała 6:7(4), 6:2, 1:6 z Nurią Parrizas-Diaz (WTA 171) po dwóch godzinach i 13 minutach. Obie tenisistki zaliczyły po cztery przełamania (miały po 10 break pointów). Hiszpanka zdobyła o cztery punkty więcej (96-92).

Lara Arruabarrena (WTA 167) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:2 Jasmine Paolini (WTA 103). W ciągu godziny i 51 minut Hiszpanka zdobyła 22 z 29 punktów przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała sześć z 14 break pointów. Tenisistka z Barcelony cztery razy grała w finale zawodów głównego cyklu. Trzy razy dokonała tego w Bogocie, w 2012 (tytuł), 2017 i 2018 roku. W stolicy Kolumbii odniosła też dwa triumfy w deblu (2014, 2016).

Sara Errani (WTA 112) ma na rozkładzie kolejną Hiszpankę. W I rundzie odprawiła Sarę Sorribes. Tym razem finalistka Rolanda Garrosa 2012 pokonała 6:4, 6:4 Alionę Bolsovą (WTA 108). Włoszka zamieniła na przełamanie wszystkie siedem okazji. Wiktoria Tomowa (WTA 146) wygrała 6:3, 6:3 z Yafan Wang (WTA 123). W trwającym 88 minut meczu Chinka wykorzystała cztery z pięciu break pointów, ale została przełamana siedem razy.

Pozostałe trzy mecze 1/8 finału zostaną rozegrane w czwartek. Z rozstawionych tenisistek na placu boju są jeszcze tylko Tamara Zidansek (nr 5) i Czeszka Tereza Martincova (nr 7). Słowenka zmierzy się z Giulią Gatto-Monticone, a na lepszą z tej konfrontacji w ćwierćfinale czeka Errani. Czeszka zagra z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano, a zwyciężczyni tego spotkania będzie rywalką Vögele.

Wiktoria Tomowa (Bułgaria) - Yafan Wang (Chiny, 8) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sara Errani awansuje do półfinału turnieju w Bogocie?