ATP Monte Carlo: Andriej Rublow ćwierćfinałowym rywalem Rafaela Nadala. Fabio Fognini bliżej obrony tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Andriej Rublow
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Andriej Rublow w trzech setach pokonał Roberto Bautistę i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Do 1/4 finału awansował też broniący tytułu Fabio Fognini.

Andriej Rublow w tym roku imponuje regularnością i w każdym z dotychczasowych turniejów, w których wziął udział, doszedł co najmniej do 1/4 finału. Nie inaczej jest w Monte Carlo, gdzie wywalczył swój szósty ćwierćfinał w sezonie 2021. Awans do tej fazy uzyskał w czwartek, wygrywając 7:6(2), 5:7, 6:3 trudną batalię z Roberto Bautistą.

Dla obu tenisistów był to wymagający mecz. Rozgrywali długie wymiany z głębi kortu, w których musieli się wykazywać umiejętnościami gry w defensywie, przygotowaniem fizycznym, konsekwencją oraz regularnością. Ostatecznie to właśnie dzięki tym cechom po dwóch godzinach i 44 minutach zażartej walki Rublow przechylił szalę na swoją korzyść.

Rozstawiony z numerem szóstym Rosjanin, który w czwartek zapisał na swoim koncie siedem asów, sześć przełamań i 50 zagrań kończących, w 1/4 finału zmierzy się ze swoim idolem, Rafaelem Nadalem, 11-krotnym mistrzem Rolex Monte-Carlo Masters. W poprzednich meczach z Hiszpanem (US Open 2017 i ATP Finals 2020) nie zdobył seta.

Fabio Fognini wykonał kolejny krok w kierunku obronienia tytułu. W czwartek Włoch zaserwował jednego asa, uzyskał trzy breaki, zagrał 22 uderzenia wygrywające i w 87 minut pokonał 6:2, 7:6(1) Filipa Krajinovicia.

O awans do 1/2 finału oznaczony numerem 15. Fognini zmierzy się z Casperem Ruudem. Norweg w trzech setach wygrał z Pablo Carreno, turniejową "12", i drugi raz w karierze (poprzednio w ubiegłym roku w Rzymie) dotarł do ćwierćfinału imprezy rangi ATP Masters 1000.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 2,082 mln euro czwartek, 15 kwietnia

III runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 6) - Roberto Bautista (Hiszpania, 9) 7:6(2), 5:7, 6:3 Fabio Fognini (Włochy, 15) - Filip Krajinović (Serbia) 6:2, 7:6(1) Casper Ruud (Norwegia) - Pablo Carreno (Hiszpania, 12) 7:6(4), 5:7, 7:5