ATP Monte Carlo: miał być test, było łatwe zwycięstwo. Rafael Nadal rozbił kolejnego przeciwnika

Rafael Nadal 16. raz z rzędu awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W czwartek Hiszpan nie dał żadnych szans Grigorowi Dimitrowowi.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Rafael Nadal spodziewał się, że mecz z Grigorem Dimitrowem w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo będzie dla niego wymagającym testem. - Jestem podekscytowany, że w tak wczesnej fazie turnieju rozegram tak trudny pojedynek - powiedział. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Dla Hiszpana to nie był sprawdzian, lecz spacerek - wygrał 6:1, 6:1.

Już pierwszy gem, w którym zanotował trzy podwójne błędy serwisowe, zwiastował, że to będzie trudny dzień Dimitrowa. Bułgar od początku spotkania seriami popełniał błędy i nie potrafił znaleźć sposobu na nawiązanie walki. Po niespełna 20 minutach przegrywał już 0:4, a pierwszego seta przegrał 1:6 w pół godziny.

Druga partia miał identyczny przebieg jak inauguracyjna. Dimitrow znów miał problemy z rozgrywaniem wymian, trafianiem piłką w kort i skutecznym serwowaniem. Ponownie dwukrotnie został przełamany, co skwitował roztrzaskaniem rakiety.

Z kolei Nadal grał konsekwentnie, regularnie i skutecznie. Kontrolował przebieg meczu, czując ogromną przewagę. Ani na moment nie był zagrożony i pewnie zmierzał ku zwycięstwu. Pojedynek zakończył efektownym wygrywającym forhendem.

Spotkanie trwało 55 minut. W tym czasie Nadal zaserwował trzy asy, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów, posłał 11 zagrań kończących, popełnił tylko pięć niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 55 punktów, o 29 więcej od rywala. Dimitrowowi natomiast zapisano trzy asy, 17 uderzeń wygrywających oraz aż 32 pomyłki własne.

- Żal mi go. Rozegrał bardzo zły mecz i popełnił wiele błędów. Ja robiłem wszystko dobrze, ale prawda jest taka, że ten wynik to bardziej zasługa jego pomyłek niż mojej dobrej gry - mówił po meczu rozstawiony z numerem trzecim Nadal. - Myślę, że jestem dobrze przygotowany. Czuję się gotowy do akcji i cieszę się, że mogę występować w jednym z moich ulubionych turniejów - dodał.

Wygrywając w czwartek, Nadal podwyższył na 14-1 bilans konfrontacji z Dimitrowem w głównym cyklu. Zarazem 16. raz z rzędu zameldował się w ćwierćfinale Rolex Monte-Carlo Masters. O 1/2 finału powalczy w piątek z lepszym z pary Andriej Rublow - Roberto Bautista.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)