Zwroty akcji w Madrycie. Karolina Muchova i Anastazja Pawluczenkowa górą po maratonach

Maria Sakkari pozbierała się po przegraniu pierwszego seta do zera, ale odpadła z turnieju tenisowego WTA 1000 w Madrycie po pełnej zwrotów akcji batalii z Karoliną Muchovą. Emocjonującą bitwę stoczyły też Anastazja Pawluczenkowa i Jennifer Brady.

Karolina Muchova PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Karolina Muchova
W II rundzie madryckiej imprezy Karolina Muchova (WTA 20) wyeliminowała Naomi Osakę. We wtorek Czeszka zwyciężyła 6:0, 6:7(9), 7:5 Marię Sakkari (WTA 19). Mecz zakończył się krótko przed północą i obfitował w zwroty akcji.

W pierwszym secie Sakkari zdobyła 15 punktów. W kolejnych dwóch trwała zażarta batalia. W 10. gemie drugiej partii Czeszka obroniła dwie piłki setowe. W tie breaku Greczynka prowadziła 5-0, by stracić sześć punktów z rzędu. Ostatecznie zniwelowała dwie piłki meczowe i doprowadziła do trzeciej odsłony. W niej Sakkari była blisko wyszarpania awansu, ale od 5:3 przegrała cztery kolejne gemy.

W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Muchova cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała osiem z 15 break pointów. Czeszka posłała 21 kończących uderzeń i popełniła 43 niewymuszone błędy. Sakkari naliczono 27 piłek wygranych bezpośrednio i 55 pomyłek.

Spotkanie Anastazji Pawluczenkowej (WTA 41) z Jennifer Brady (WTA 14) również było niesłychanie emocjonujące. W pierwszym secie Amerykanka z 2:4 wyszła na 5:4, by stracić trzy kolejne gemy. W drugim Rosjanka 1:4 doprowadziła do tie breaka, a w nim zmarnowała pierwszą piłkę meczową. W trzeciej partii Brady z 0:2 wyrównała na 2:2. Po serii przełamań w końcówce Rosjanka zapewniła sobie awans.

W trwającym dwie godziny i 45 minut spotkaniu Brady zaserwowała dziewięć asów. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów, ale sama została przełamana sześć razy. Z Pawluczenkową zmierzyła się po raz pierwszy.

Dla Pawluczenkowej jest to 12. występ w Madrycie i po raz drugi awansowała do ćwierćfinału. Pierwszy osiągnęła w 2011 roku. Muchova po raz pierwszy uczestniczy w tym turnieju. Dojdzie do drugiej konfrontacji tych tenisistek. W 2019 roku w Moskwie Rosjanka zwyciężyła w trzech setach.