ATP Madryt: Alexander Zverev rywalem Rafaela Nadala w ćwierćfinale. Stefanos Tsitsipas nie spełni celu

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Daniela Evansa i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Stefanos Tsitsipas przegrał w III rundzie z Casperem Ruudem.
Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Po niezbyt udanych dwóch ostatnich miesiącach, kiedy doskwierał mu uraz łokcia, Alexander Zverev wrócił na dobre tory. W tym tygodniu Niemiec świetnie radzi sobie w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W czwartek wygrał drugi mecz bez straty seta. W pojedynku 1/8 finału pokonał 6:3, 7:6(3) Daniela Evansa.

W ciągu 97 minut gry rozstawiony z numerem piątym Zverev zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z czterech break pointów, posłał 29 zagrań kończących, popełnił 20 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 71 punktów, o dziesięć więcej od Evansa.

Zverev, zwycięzca Mutua Madrid Open z 2018 roku, w ćwierćfinale zmierzy się z pięciokrotnym triumfatorem tej imprezy, Rafaelem Nadalem. Będzie to ósmy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Hiszpana i wynosi 5-2, w tym 3-0 na kortach ziemnych.

Stefanos Tsitsipas zapowiadał, że w tegorocznej edycji Mutua Madrid Open chce się zbliżyć do rezultatu sprzed dwóch lat, kiedy zagrał w finale. Tego celu nie spełnił, bo odpadł już w III rundzie, przegrywając 6:7(4), 4:6 z Casperem Ruudem.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu ATP Tsitsipasa, Ruud odniósł największe zwycięstwo w karierze. - Warunki tutaj są szybsze niż w innych turniejach na mączce. Piłka leci szybciej i możesz zdobywać wiele łatwych punktów serwisem. To działało na moją korzyść - mówił, cytowany przez atptour.com, Norweg (w czwartek cztery asy, jedno przełamanie i 17 uderzeń wygrywających), który o półfinał powalczy z Aleksandrem Bublikiem.

Z kolei ćwierćfinałowym przeciwnikiem rozstawionego z numerem 16. Cristiana Garina został Matteo Berrettini. Włoch, turniejowa "ósemka", zapisał na swoim koncie siedem asów, dwa breaki oraz 29 uderzeń kończących i w 96 minut wygrał 7:6(4), 6:4 z Federico Delbonisem.