ATP Madryt: Dominic Thiem dostał to, czego potrzebuje. Serwis utorował drogę Aleksandrowi Bublikowi

Dominic Thiem pragnie odnaleźć właściwy rytm i wrócić na ścieżkę zwycięstw. W czwartek dostał to, czego potrzebował. W meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie z Alexem de Minaurem sprawdzał się w długich wymianach i odniósł wygraną.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Podczas turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie Dominic Thiem wraca do tenisa po półtoramiesięcznej przerwie. Na otwarcie łatwo poradził sobie z Marcosem Gironem. Z kolei w czwartek przeszedł solidny test. W spotkaniu III rundy z Alexem de Minaurem miał kilka niełatwych momentów, ale ostatecznie pokonał Australijczyka 7:6(7), 6:4.

Szczególnie trudny dla Thiema był pierwszy set, w którym miał problemy z regularnością i właściwym rytmem. Już w gemie otwarcia został przełamany, ale zdołał odrobić stratę. W decydującym tie breaku wrócił ze stanu 0-3, następnie obronił setbola i zwyciężył 9-7. Z kolei w drugiej partii świetnie zaprezentował się w końcówce, zdobywając trzy z czterech ostatnich gemów.

W ciągu godziny i 51 minut gry Thiem zaserwował cztery asy, uzyskał trzy przełamania, posłał 22 zagrania kończące i popełnił 25 niewymuszonych błędów. De Minaurowi natomiast zapisano jednego asa, 15 uderzeń wygrywających oraz 29 pomyłek własnych.

- Rozegraliśmy wiele długich wymian, co jest tym, czego teraz potrzebuję - mówił w wywiadzie na korcie Thiem. - Po wygraniu pierwszego seta straciłem trochę intensywności. Ale muszę wrócić do rytmu, a im więcej gram z czołowymi tenisistami, tym szybciej to zrobię - dodał rozstawiony z numerem trzecim Austriak, który w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Andriej Rublow - John Isner.

Do 1/4 finału awansował także Aleksander Bublik, który w czwartek zaimponował skutecznością serwisu. Kazach posłał 14 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 79 proc. rozegranych punktów i w 74 minuty wygrał 6:4, 6:3 z rewelacją tego sezonu, Asłanem Karacewem. Kolejnym rywalem 23-latka będzie Stefanos Tsitsipas bądź Casper Ruud.