Deszcz nie wybił z rytmu wielkoszlemowych mistrzyń. Będzie wielkie starcie w Rzymie

Wielkoszlemowe mistrzynie wygrały swoje wtorkowe mecze w turnieju WTA 1000 w Rzymie. W kolejnej rundzie dojdzie do konfrontacji Niemki Andżeliki Kerber z Rumunką Simoną Halep.

Andżelika Kerber Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
We wtorek w Rzymie nie brakowało deszczu, ale udało się rozegrać wszystkie zaplanowane kobiece mecze. W II rundzie jest Andżelika Kerber (WTA 26), która pokonała 6:2, 7:5 Alize Cornet (WTA 60). Niemka prowadziła 6:2, 4:0, ale do końca nie mogła być pewna wygranej w dwóch setach. Od stanu 5:5 zdobyła dwa kolejne gemy i podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Francuzką.

W ciągu 95 minut Cornet popełniła siedem podwójnych błędów. Kerber obroniła 13 z 15 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Było to ich drugie starcie w Rzymie. W 2015 roku z wygranej również cieszyła się Niemka.

W II rundzie dojdzie do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń. Kerber zmierzy się z Simoną Halep. Będzie to ich 12. mecz, ale pierwszy w Rzymie. Na korcie ziemnym po raz ostatni trafiły na siebie w Rolandzie Garrosie 2018. Wtedy w ćwierćfinale w trzech setach zwyciężyła Rumunka i później wygrała cały turniej.

Jelena Ostapenko (WTA 49) w 69 minut pokonała 6:3, 6:1 Johannę Kontę (WTA 18). Łotyszka zdobyła 17 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała sześć z 13 break pointów. Kolejną rywalką triumfatorki Rolanda Garrosa 2017 będzie Ajla Tomljanović (WTA 80), która wygrała 6:4, 6:2 z Marketą Vondrousovą (WTA 21). W ciągu 92 minut Australijka zniwelowała cztery break pointy.

Barbora Krejcikova (WTA 40) w 63 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Saisai Zheng (WTA 58). Czeszka zgarnęła 30 z 39 punktów przy swoim podaniu. Zaliczyła pięć przełamań i nie musiała bronić żadnych break pointów. W II rundzie zagra z Amerykanką Sofią Kenin.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)